Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 10:56

Elden Ring ukaże się najwcześniej w 2022 roku

Wszystko wskazuje na to, że na kolejny tytuł utalentowanego studia FromSoftware – Elden Ring – poczekamy nieco dłużej, niż zakładaliśmy. Gra ukaże się najwcześniej w kwietniu 2022 roku.

W SKRÓCIE:

  1. Elden Ring prawdopodobnie ukaże się najwcześniej w kwietniu 2022 roku;
  2. wskazują na to niskie oczekiwania w kwestii przychodów za obecny rok finansowy.

Firma Kadokawa Corp – właściciel znanego studia deweloperskiego FromSoftware, czyli twórców serii Dark Souls i Sekiro: Shadows Die Twice – zasugerowała w raporcie finansowym, że premiera przygotowywanej przez tego dewelopera produkcji najprawdopodobniej opóźni się w związku z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Chodzi oczywiście o grę RPG Elden Ring, która według dokumentu może się ukazać najwcześniej w kwietniu 2022 roku – wskazują na to prognozy dotyczące przychodów w roku finansowym kończącym się w marcu 2021 r. Do sprawy odniósł się też znany analityk firmy Niko Partners – Daniel Ahmad.

Raport Kadokawa był w tej kwestii zaskakująco otwarty.

Spodziewają się niższych przychodów za rok finansowy kończący się 31 marca 2022 roku, a jako czynnik podają opóźnione premiery.

To wskazuje, że Elden Ring może zostać wydany po marcu 2022. Albo po prostu nie ma go w ich prognozie z powodu niepewności co do daty premiery – pisze analityk.

W gruncie rzeczy nie są to bardzo niespodziewane wieści, jeśli wziąć pod uwagę to, jak niewiele wciąż wiemy o omawianej produkcji. Nie doczekaliśmy się nawet pełnoprawnego materiału z rozgrywki. Wiemy też, że prezentacja gry mogła zostać opóźniona w związku z niedawnym przeciekiem.

Przypominamy, że Elden Ring zostało zapowiedziane w czerwcu 2019 roku. Wcześniej w sieci było głośno o tym, że japońskie studio zatrudniło w roli konsultanta autora cyklu powieściowego Pieśń lodu i ognia (dzieło to doczekało się serialowej adaptacji w postaci megahitowej Gry o tron), George’a R.R. Martina.

  1. Elden Ring – strona oficjalna
E3 2021