Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 grudnia 2019, 21:07

autor: Entelarmer

CES 2020: Unikalna wizja przyszłości wg Sony. Zobaczymy PS5 za kilka dni?

Firma Sony zamieściła intrygujący komunikat na swojej stronie. Spółka zamierza pokazać „unikatową wizję przyszłości” na targach CES 2020, co wielu odczytuje jako zapowiedź prezentacji PlayStation 5.

Sony szykuje wielką zapowiedź na początek przyszłego roku. - CES 2020: Unikalna wizja przyszłości wg. Sony. Zobaczymy PS5 za kilka dni? - wiadomość - 2019-12-30
Sony szykuje wielką zapowiedź na początek przyszłego roku.

Prezentację kolejnego Xboksa mamy już za sobą – Microsoft pochwalił się swoim urządzeniem w trakcie gali The Game Awards 2019. Poza tym firma często wypowiadała się na temat konsoli, czego nie można powiedzieć o Sony, które niemal nie wspomina o nowym PlayStation. Jednak może się to zmienić wkrótce. Na oficjalnej stronie spółki pojawiło się krótkie zaproszenie na targi sprzętowe CES 2020, w ramach których Sony zaprezentuje „unikatową wizję przyszłości, łącząc kreatywność z technologią jak nigdy wcześniej, by uwolnić nowe wrażenia i emocje”. Nie zdradzono nic więcej, ale wielu odczytuje to jako zapowiedź pokazania PlayStation 5 w trakcie imprezy.

Plotek o PS5 jest sporo, ale brakuje oficjalnych informacji. - CES 2020: Unikalna wizja przyszłości wg. Sony. Zobaczymy PS5 za kilka dni? - wiadomość - 2019-12-30
Plotek o PS5 jest sporo, ale brakuje oficjalnych informacji.

Rzecz jasna nie mamy żadnego potwierdzenia, że chodzi tu o nową konsolę. Niemniej trudno nie łączyć z nią tego enigmatycznego wpisu. Od strony sprzętowej zapowiedź PlayStation 5 będzie dla firmy bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w najbliższych latach. Poprzednie PlayStation okazało się ogromnym sukcesem dla Sony i wyraźnie dominowało nad konkurencyjnym Xboksem One, co zapewne firma zechce powtórzyć w ramach dziewiątej generacji konsol. Ponadto pewne doniesienia sugerują, że PS5 ma być czymś więcej niż „tylko” kolejnym PlayStation – debiut piątki ma być powiązany z 25. rocznicą istnienia marki (aczkolwiek pogłoski te mówiły o pokazie dopiero w lutym lub nawet na targach E3 2020). Atmosferę podgrzewa też Sony, tyle że nie bezpośrednio, lecz za sprawą ujawnianych patentów.

Czy Sony rzeczywiście szykuje dla nas rychłą prezentację PlayStation 5? Na odpowiedź nie przyjdzie nam długo czekać. Targi CES 2020 rozpoczną się za tydzień, a 7 stycznia o godzinie 2:00 czasu polskiego odbędzie się konferencja japońskiej spółki. Transmisję z imprezy będziecie mogli obejrzeć tutaj. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.