Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 marca 2020, 10:55

autor: Laty

Apple prawdopodobnie pracuje nad goglami VR

Istnieje szansa, że Apple stworzy niedługo własny zestaw wirtualnej rzeczywistości. Wyciekły zdjęcia, na których widzimy kontroler będący częścią HTC Vive, co może oznaczać współpracę pomiędzy tymi firmami.

Apple prawdopodobnie pracuje nad goglami VR - ilustracja #1
Nie mamy jeszcze żadnych konceptów nowego urządzenia, więc wrzucamy śmieszny obrazek.

Apple rzadko wchodzi w nowe segmenty rynku, ale gdy już się to dzieje, tworzy duże poruszenie w branży technologicznej. Wkrótce oferta firmy może poszerzyć się o gogle wirtualnej rzeczywistości wraz z kontrolerem. Pierwsze wzmianki o pracach giganta z Cupertino nad zestawem VR pochodzą z 2017 roku, kiedy to Bloomberg poinformował, że Apple współpracuje z HTC.

Tym razem dziennikarze z portalu MacRumors dotarli do przecieku najnowszej wersji systemu iOS 14, która nie jest jeszcze oficjalnie dostępna. Znaleźli tam zdjęcie czegoś, co wydaje się być kontrolerem do zestawu AR lub VR. Jest on niezwykle zbliżony do urządzenia z HTC Vive Focus. Oznaczałoby to, że współpraca pomiędzy amerykańską a tajwańską firmą żyje i ma się dobrze.

Na pierwszym zdjęciu kontroler będący częścią zestawu HTC Vive Focus, a na drugim prototyp od Apple:

Na początku tego miesiąca odkryto, że iOS 14 zawiera aplikację rozszerzonej rzeczywistości kryjącą się pod nazwą „Gobi”. Pomimo że oprogramowanie przeznaczone jest na smartfony, aplikacja może służyć do testów nowego urządzenia. Warto dodać, że jedną z interesujących nowości w technologii AR, którą Apple aktualnie testuje, są kręgle. Wstępnie gra uruchomiona jest na skrzyżowaniu przy biurze Apple w Sunnyvale. Przechodnie mogą potoczyć kulę przez przejście dla pieszych i przewrócić kręgle znajdujące się po drugiej stronie ulicy. Ma to umilić czas oczekiwania na zielone światło.

Od pierwszych wzmianek jakoby Apple miało pracować nad technologią AR/VR minęły już prawie 3 lata, a temat co jakiś czas powraca jak bumerang. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle amerykański gigant zdecyduje się wypuścić taki zestaw na rynek. Ale jeśli plotki okazałyby się prawdą, to mielibyśmy większą konkurencję na rynku wirtualnej rzeczywistości, a to byłoby korzystne dla nas, użytkowników.