Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 października 2012, 13:28

autor: Hed

AMD wypuściło sterowniki kompatybilne z Windows 8 (AMD Catalyst 12.10)

Firma AMD opublikowała dwie nowe wersje sterowników. Catalyst 12.10 przynosi pełne wsparcie dla systemów Windows 8 i sporo poprawek. Wydanie beta Catalyst 12.11 zapewnia za to wzrost wydajności w wielu grach na kartach Radeon HD 7000.

AMD wypuściło sterowniki kompatybilne z Windows 8 (AMD Catalyst 12.10) - ilustracja #1
Sleeping Dogs może działać o 8% lepiej.
AMD Catalyst

AMD wypuściło sterownik Catalyst 12.10, który jest w pełni kompatybilny z Windows 8.

Pojawiła się także beta sterownika 12.11, zwiększającego wydajność na kartach Radeon HD 7000.

Ze strony firmy AMD można ściągnąć nowe sterowniki do kart AMD/ATI – AMD Catalyst 12.10. Zostały one zatwierdzone przez Microsoft jako kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 8. Producent sprzętu wypuścił także betę następnej wersji oprogramowania – pakiet oznaczony numerem 12.11. W tym przypadku dostajemy rozwiązanie, które podobno znacznie zwiększy wydajność w grach na wszystkich modelach kart grafiki z serii 7000.

Nowa odsłona Catalyst zapewnia wsparcie dla nadchodzącego systemu Windows 8 – ma ona oficjalny certyfikat Microsoftu. AMD zaznacza, że wraz z tą wersją użytkownicy kart z serii Radeon otrzymują pełne wsparcie dla standardu WDDM 1.2, czyli zaktualizowanego modelu dla sterowników grafiki, przygotowanego przez twórców systemu Windows. Wydanie 12.10 przynosi też wiele pomniejszych usprawnień – listę nowinek i poprawek znajdziecie na stronie AMD.

Wspomniany sterownik 12.11, dostępny na razie w wersji beta, oferuje za to „zauważalny wzrost wydajności w wielu grach na wszystkich kartach z serii AMD Radeon HD 7000”. Wśród gier, w których różnica będzie znacząca wymieniono takie tytuły jak Battlefield 3 (10-15% lepsza wydajność), Civilization V (12%), Sleeping Dogs (8%) lub StarCraft II (10%). Więcej szczegółów i wszystkie niezbędne informacje pomocne przy instalacji znajdziecie na stronie AMD.

  1. AMD – strona ze sterownikami
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.