Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2021, 13:30

Amazon wchodzi do Polski, będzie kolejna konkurencja dla Allegro

Amazon oficjalnie potwierdził plany uruchomienia polskiego oddziału sklepu w 2021 roku. Sprzedawcy już teraz mogą rejestrować się na platformie.

W SKRÓCIE:
  1. Amazon oficjalnie ogłosił plany uruchomienia polskiej wersji sklepu.
  2. Start zaplanowano na 2021 rok, choć nie podano dokładnego terminu.

Amazon uruchomi polski oddział sklepu, w którym będziemy mogli robić zakupy w lokalnej walucie. To dobra wiadomość także dla sprzedawców, którzy zyskają dostęp do kilkuset milionów klientów, jakimi może pochwalić się platforma.

Plotki na temat oficjalnego wejścia Amazonu do Polski krążą po sieci od kilkunastu miesięcy. Nabrały na sile, gdy kilka miesięcy temu pojawiła się informacja o podpisaniu umowy z InPostem na wykorzystanie dostaw do paczkomatów. Dzisiaj pogłoski oficjalnie potwierdzono. Amazon.pl wystartuje w 2021 roku.

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok.

Tak informację skomentował Alex Ootes, wiceprezes Amazona ds. rozwoju w UE.

Do tej pory korzystać mogliśmy z niemieckiej wersji Amazona, która oferowała polski interfejs oraz opcję płacenia w złotówkach (po przewalutowaniu z euro). Gigant w naszym kraju działa od 2014 roku i posiada dziewięć centrów logistycznych (wkrótce planowane jest otworzenie dziesiątego). Działa także infolinia i wsparcie w języku polskim.

  1. Oficjalna strona internetowa serwisu Amazon
Amazon wjeżdża do Polski, będzie kolejna konkurencja dla Allegro - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.