Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 września 2019, 18:51

autor: XxX

Aktualizacje Androida to coś, w czym Nokia przebija Samsunga i resztę

Nokia to firma, o której użytkownicy już trochę zapomnieli, jednak marka wcale nie zniknęła z rynku. Mało tego! Najnowszy raport pokazuje, że w kwestii aktualizacji Androida Nokia radzi sobie najlepiej ze wszystkich producentów.

Nokia wyprzedza wszystkich innych producentów w kwestii aktualizacji oprogramowania / źródło: GadgetMatch. - Aktualizacje Androida to coś, w czym Nokia przebija Samsunga i resztę - wiadomość - 2019-09-04
Nokia wyprzedza wszystkich innych producentów w kwestii aktualizacji oprogramowania / źródło: GadgetMatch.

Nokia dzisiaj jest tylko cieniem samej siebie, jednak jest pewna kategoria, w której producent przoduje i wyprzedza całą konkurencję o kilka długości. Chodzi o sprawność w kwestii aktualizowania systemu operacyjnego Android. Według danych od Counterpoint Research 96% smartfonów producenta otrzymało już aktualizację do Android 9 Pie licząc od trzeciego kwartału zeszłego roku.

Dla porównania warto dodać, że w przypadku pozostałych graczy na rynku mobilnym sprawa przedstawia się już nieco gorzej. Wprawdzie Samsung, Xiaomi, Huawei wciąż mieszczą się w przedziale powyżej 80%, jednak w przypadku innych marek nie wygląda to już tak dobrze. Lenovo i Oppo mają już poniżej 50%, a LG, Vivo i pozostali poniżej 20%.

Tabela pokazuje, jak wiele smartfonów danego producenta posiada najnowszą wersję Androida / źródło: Counterpoint Research. - Aktualizacje Androida to coś, w czym Nokia przebija Samsunga i resztę - wiadomość - 2019-09-04
Tabela pokazuje, jak wiele smartfonów danego producenta posiada najnowszą wersję Androida / źródło: Counterpoint Research.

Udostępniono również statystyki, które wskazują szybkość reakcji danego producenta na nowe wersje oprogramowania. Jak wynika z danych, aż 80% telefonów Nokia posiada już najświeższą wersję systemu. Dla porównania warto zaznaczyć, że zajmujący drugie miejsce Samsung posiada najnowszą wersję systemu na niespełna połowie swoich urządzeń.

Wykres wskazuje, jak wiele czasu potrzebują producenci, aby zaimplementować najnowszą wersję systemu / źródlo: Counterpoint Research.  - Aktualizacje Androida to coś, w czym Nokia przebija Samsunga i resztę - wiadomość - 2019-09-04
Wykres wskazuje, jak wiele czasu potrzebują producenci, aby zaimplementować najnowszą wersję systemu / źródlo: Counterpoint Research.

Analitycy zwracają uwagę na kwestie sprawnych aktualizacji, szczególnie że, jak wykazały badania, klienci coraz rzadziej wymieniają swoje telefony na nowe. Częste update’y zapewniają nie tylko podwyższoną wydajność telefonu, ale również zwiększają bezpieczeństwo użytkowników.