Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 marca 2019, 15:58

autor: "Vergil"

Aktualizacja Windows 10 może przynieść nowy eksplorator plików

Fluent Design stopniowo obejmuje kolejne elementy Windowsa 10. W sieci pojawiły się pogłoski, wedle których firma Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia zmian w wyglądzie kolejnego programu – eksploratora plików.

Za sprawą tak zwanego Fluent Designu firma Microsoft stara się ujednolicić wygląd poszczególnych elementów systemu Windows 10, a zarazem wzbogacić je o przydatne funkcje i uczynić korzystanie z nich przyjemniejszym. W kwietniu 2020 roku swoistego „faceliftingu” może doczekać się eksplorator plików. Pierwsi testerzy otrzymali bowiem dostęp do próbnej wersji aktualizacji 20H1, która, jak informuje redakcja włoskiego serwisu HTNovo (powołując się na anonimowe źródła), ma w przyszłości wprowadzić szereg udogodnień i zmian wizualnych związanych właśnie z owym programem. Niemniej, trudno to zweryfikować, bo jej obecna wersja nie zawiera jeszcze żadnych nowych funkcji, a jedynie techniczne poprawki. Jeśli jednak powyższe doniesienia się potwierdzą, możemy liczyć na to, że o tym, jak będzie wyglądał „nowy” eksplorator plików, przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Artystyczna wizja Michaela Westa, ukazująca, jak mógłby się prezentować odświeżony eksplorator plików. - Aktualizacja Windows 10 może przynieść nowy eksplorator plików - wiadomość - 2019-03-26
Artystyczna wizja Michaela Westa, ukazująca, jak mógłby się prezentować odświeżony eksplorator plików.

Pewne pojęcie na temat zmian, jakie w wyglądzie eksploratora plików może wprowadzić Microsoft, daje nam grafika udostępniona niedawno przez Michaela Westa; dotychczas pełnił on funkcję zewnętrznego eksperta zajmującego się wyglądem Windowsa (Windows Design MVP), a od przyszłego roku wejdzie w szeregi firmy, by pracować nad klawiaturą SwiftKey. Na będącym jego artystyczną wizją obrazku, który możecie zobaczyć powyżej, uwagę zwraca zupełnie nowe menu podręczne, przemodelowana górna belka okna czy wreszcie odświeżone okienko nawigacji.

W oczy rzuca się jeszcze jedna rzecz – mowa o tak zwanych Zestawach (ang. Sets), których działanie można przyrównać do kart z przeglądarek internetowych. Dzięki nim użytkownik będzie mógł otworzyć kilka programów w tym samym oknie, co w założeniach ma przede wszystkim uczynić pracę wygodniejszą i bardziej efektywną. Zasady ich działania przedstawia w przystępny sposób krótki materiał wideo, opublikowany przez giganta z Redmond jeszcze w 2017 roku. Warto zaznaczyć, że redakcja HTNovo przewiduje, iż także one trafią w nasze ręce w przyszłym roku; owe rewelacje nie znalazły jednak (jeszcze?) oficjalnego potwierdzenia.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft