Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 października 2017, 09:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

67,5 miliona egzemplarzy PlayStation 4 w sklepach

W najnowszym raporcie finansowym koncernu Sony ujawniono, że w okresie lipiec-wrzesień do sklepów wysłano 4,2 miliona egzemplarzy konsol PlayStation 4, a łącznie od premiery urządzenia 67,5 miliona.

Dział odpowiedzialny za konsolę PlayStation 4 radzi sobie znakomicie. - 67,5 miliona egzemplarzy PlayStation 4 w sklepach - wiadomość - 2017-10-31
Dział odpowiedzialny za konsolę PlayStation 4 radzi sobie znakomicie.

Koncern Sony ujawnił wyniki finansowe za drugi kwartał roku podatkowego 2017 (okres od 1 lipca do 30 września). W tym czasie firmie udało się wysłać do sklepów 4,2 miliona egzemplarzy konsol PlayStation 4 (o 300 tysięcy więcej niż rok temu), dzięki czemu łączna liczba urządzeń, które trafiły do sprzedawców wynosi już 67,5 miliona. Dział Game & Network Services, odpowiedzialny za markę PlayStation, ponownie okazał się jednym z najważniejszych ogniw całego koncernu. Lepsza sprzedaż oprogramowania, w tym w ramach cyfrowej dystrybucji, oraz większe zainteresowanie PS4 zaowocowały 30-procentowym wzrostem przychodów w stosunku do ubiegłego roku.

Wyniki finansowe koncernu Sony.
Wyniki finansowe koncernu Sony.

Jeżeli chodzi o całe Sony, to koncern ma się nieźle. Firma zanotowała około 18,2 miliarda dolarów przychodów (poprawa o 22%) i 1,8 miliarda dolarów zysku operacyjnego. W dokumencie wyjaśniono, że tak dobry rezultat spowodowany jest korzystnym kursem walut oraz świetnymi wynikami działu Game & Network Services.

Wyniki finansowe poszczególnych działów Sony.
Wyniki finansowe poszczególnych działów Sony.