Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 kwietnia 2017, 10:04

2,4 miliona sprzedanych egzemplarzy Nintendo Switch w miesiąc od premiery

Według danych firmy SuperData Nintendo Switch w miesiąc od premiery sprzedało się w 2,4 miliona egzemplarzy. Wynik ten zdecydowanie przerósł oczekiwania analityków, którzy teraz przewidują, że do końca roku konsola znajdzie 7,2 miliona nabywców.

Jak wiele może dać dobry tytuł startowy na nową konsolę? Okazuje się, że naprawdę bardzo wiele. Według danych firmy SuperData Nintendo Switch sprzedało się w 2,4 miliona egzemplarzy w przeciągu miesiąca od premiery. Ten wynik zdecydowanie przekroczył oczekiwania analityków w stosunku do najnowszej platformy japońskiej korporacji. Według pierwotnych założeń konsola miała się sprzedać w zaledwie 5 milionach egzemplarzy w przeciągu całego roku 2017. Teraz prognozy te wzrosły do 7,2 miliona.

Sprzedaż Switcha przerosła oczekiwania analityków. Pytanie, czy Nintendo potrafi podtrzymać dobrą passę. - 2,4 miliona sprzedanych egzemplarzy Nintendo Switch w miesiąc od premiery - wiadomość - 2017-04-15
Sprzedaż Switcha przerosła oczekiwania analityków. Pytanie, czy Nintendo potrafi podtrzymać dobrą passę.
2,4 miliona sprzedanych egzemplarzy Nintendo Switch w miesiąc od premiery - ilustracja #2

Choć Nintendo Switch w swoich pierwszych tygodniach od premiery radzi sobie wyjątkowo dobrze, ma też bardzo mocną konkurencję. Dla porównania, w półtora miesiąca od debiutu PlayStation 4 znalazło ponad 4 miliony nabywców – i to jeszcze przed wypuszczeniem konsoli w Japonii. Z kolei Xbox One w pięć tygodni od premiery sprzedał się w 3 milionach sztuk.

Switch zaliczył wyjątkowo mocny start, stając się m.in. najszybciej sprzedającą się platformą Nintendo w obu Amerykach oraz Europie. Japoński gigant już zapowiedział plany podwojenia produkcji konsoli na przyszły rok, a Eric Bright, dyrektor sprzedaży w sieci sklepów GameStop, stwierdził, że może ona przebić popularnością nawet Wii, które znalazło ponad 100 milionów nabywców. Oczywiście nietrudno zgadnąć, że za sukces ten odpowiada przede wszystkim The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Ten tytuł startowy na Switcha to obecnie jedna z najlepiej ocenianych gier w historii branży, co dla wielu graczy jest wystarczającym powodem, by kupić nowy sprzęt od Nintendo. Zresztą najnowsza odsłona przygód Linka sprzedała się w Stanach Zjednoczonych w 925 tysiącach egzemplarzy, podczas gdy sama konsola znalazła „zaledwie” 906 tysięcy nabywców.

Dla japońskiego giganta ten wynik to doskonała wiadomość, szczególnie po rozczarowaniu, jakim okazało się Wii U: od premiery w 2012 roku platforma ta rozeszła się w 13,5 miliona egzemplarzy. Ale o utrzymanie tej pomyślnej passy musi zadbać samo Nintendo. Jeśli do Breath of the Wild nie dołączą już wkrótce kolejne dobre tytuły, zainteresowanie Switchem z pewnością spadnie. W najbliższych miesiącach wiele będzie więc zależeć od takich premier jak Mario Kart 8 Deluxe czy Splatoon 2.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli Nintendo Switch
  2. Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament