Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. zimna wojna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry o tematyce zimna wojna.

PC
PC Windows73 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 415 Sony PlayStation 36 Sony PlayStation 24
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable4 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S4 Microsoft XBOX ONE16 Microsoft Xbox 36011 Microsoft Xbox2
Mobile
Android4 Apple iOS5 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch6 Nintendo Wii2 Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

zimna wojna
Commander '85
Commander '85

Przygodowe 30 września 2020

Commander '85 to polska przygodówka FPP w konwencji thrillera SF i klimacie retro. Gracz wciela się w nastolatka, który na urodziny otrzymuje Commandera, komputer posiadający sztuczną inteligencję. Z jego pomocą wpada on na trop spisku zagrażającego światu.

PCPS4XONESwitch

Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition
Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition

Akcji 17 sierpnia 2011

Toy Soldiers: Cold War to gra akcji wzbogacona o elementy strategii z rodzaju "tower defence", stanowiąca drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2010 roku. Tym razem tytułowi zabawkowi żołnierze muszą zmierzyć się w konflikcie z okresu Zimnej Wojny. Gracz może stanąć po stronie Stanów Zjednoczonych lub Związku Radzieckiego i wziąć udział w emocjonujących potyczkach rozgrywanych na makietach pól bitewnych.

PCX360

East vs. West: A Hearts of Iron Game
East vs. West: A Hearts of Iron Game

Strategiczne prace wstrzymane

Rozbudowana strategia o czasach Zimnej Wojny. Wcielamy się w niej w dowódcę państwa reprezentującego jedną z dwóch stron: Zachód lub Blok Wschodni. Podczas zabawy wpływamy na szereg elementów i przeprowadzamy działania dyplomatyczne, militarne lub szpiegowskie. Produkcja korzysta z silnika Clausewitz, znanego z Crusader Kings II.

PC

Tropico 3: Władza Absolutna
Tropico 3: Władza Absolutna

Strategiczne 12 maja 2010

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w roku 2009 gry strategicznej Tropico 3, której przygotowanie powierzono ekipie węgierskiego studia Haemimont Games. Dodatek zatytułowany Władza Absolutna oferuje zupełnie nową kampanię fabularną, złożoną z 10 misji rozgrywających się na odrębnej mapie. Wraz z dodatkiem w grze pojawiło się wiele niedostępnych wcześniej budynków i struktur, za pomocą których możemy wpływać na wygląd otoczenia.

PC

Outreach
Outreach

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa przygodówka z elementami gry eksploracyjnej, opracowana przez brytyjskie studio Pixel Spill. Tytuł przenosi nas do alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku – głównym bohaterem jest kosmonauta, którego zadaniem jest odkrycie powodów utraty łączności z tajną sowiecką baza kosmiczną. Po dotarciu na miejsce protagonista szybko odkrywa, że jej załoga przepadła bez wieści, a wiele systemów pokładowych jest w opłakanym stanie.

PC

Tropico 5: Espionage
Tropico 5: Espionage

Strategiczne 28 maja 2015

Drugi duży dodatek do wydanej w roku 2014 piątej części serii strategii ekonomicznych Tropico, rozwijanej obecnie przez studio Haemimont Games. Rozszerzenie zatytułowane Espionage koncentruje się na takich elementach funkcjonowania państwa, jak wywiad, wojsko czy inwigilacja społeczeństwa. Twórcy przygotowali dziewięć niedostępnych dotąd budynków, takich jak akademia szpiegowska, bramki bezpieczeństwa, lochy oraz garnizon zmechanizowany.

PCPS4XONEX360

Reagan Gorbachev
Reagan Gorbachev

Akcji 24 lutego 2016

Opracowana przez niezależne studio Team2Bit humorystyczna strzelanina z widokiem z lotu ptaka. Akcja gry przenosi nas do roku 1986, w którym tajemnicza organizacja porywa przywódców obu supermocarstw: Reagana i Gorbaczowa. W obliczu niebezpieczeństwa grożącego nie tylko im, ale także całemu światu, obaj prezydenci będą musieli odłożyć na bok dzielące ich różnice, gdyż tylko ścisła współpraca pozwoli im na ucieczkę i zapobieżenie nuklearnej apokalipsie.

PCXONE

Command HQ
Command HQ

Strategiczne 1 stycznia 1990

Jeden z pierwszych przedstawicieli gatunku strategii czasu rzeczywistego. Dzieło Ozark Softscape pozwala nam wcielić się w naczelnego dowódcę globalnej superpotęgi, pod którego dowództwem znajdują się armie piechoty, dywizje zmechanizowane, grupy lotniskowców, a nawet satelity szpiegowskie i bomby atomowe. Działaniami wojennymi zawiadujemy, korzystając z mapy świata, na której zaznaczone są pozycje wszystkich sił naszej frakcji oraz wykryte wojska nieprzyjaciela.

PC

Flashpoint Campaigns: Red Storm
Flashpoint Campaigns: Red Storm

Strategiczne 9 października 2013

Turowa gra strategiczna osadzona w czasach zimnej wojny i przenosząca nas w realia trzech fikcyjnych inwazji sił NATO na ZSRR. Produkcja zawiera ponad 20 scenariuszy rozgrywanych w centralnej Europie i daje możliwość pokierowania wojskami obydwu wrogich sobie armii. Uwagę zwraca zaawansowana sztuczna inteligencja przeciwników oraz szczegółowo oddane jednostki i pola walki.

PC

Command: Shifting Sands
Command: Shifting Sands

Strategiczne 24 października 2017

Trzeci samodzielny dodatek do gry strategicznej Command: Modern Air/Naval Operations. Rozszerzenie Shifting Sands skupia się na konflikcie arabsko-izraelskim. Za jego stworzenie odpowiada studio WarfareSims.

PC

Tropico 5: Waterborne
Tropico 5: Waterborne

Strategiczne 17 grudnia 2014

Pierwsze duże rozszerzenie do strategii ekonomicznej Tropico 5. Wprowadza ono możliwość zagospodarowania akwenów, które – choć obecne w grach z cyklu od zawsze – nie były dotąd specjalnie eksploatowane. Gracz realizuje założenia dodatku na przestrzeni 6-etapowej kampanii fabularnej, w trakcie której jako el Presidente walczy nie tylko o władzę na lądzie, ale i na morzu. Do jego dyspozycji oddano dziewięć nowych zabudowań i jednostek (m.in.

PCPS4XONEX360

Rising Generals
Rising Generals

Strategiczne prace wstrzymane

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką armią żołnierzy, a ich zadaniem jest jej rozwój, ekspansja i podbijanie kolejnych sektorów uniwersum.

ANDiOSWWW