Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. zimna wojna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry o tematyce zimna wojna.

PC
PC Windows67 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 415 Sony PlayStation 35 Sony PlayStation 24
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable5 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE15 Microsoft Xbox 36011 Microsoft Xbox2
Mobile
Android4 Apple iOS4 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch5 Nintendo Wii2 Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

zimna wojna
Command: Shifting Sands
Command: Shifting Sands

Strategiczne 24 października 2017

Trzeci samodzielny dodatek do gry strategicznej Command: Modern Air/Naval Operations. Rozszerzenie Shifting Sands skupia się na konflikcie arabsko-izraelskim. Za jego stworzenie odpowiada studio WarfareSims.

PC

Outreach
Outreach

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa przygodówka z elementami gry eksploracyjnej, opracowana przez brytyjskie studio Pixel Spill. Tytuł przenosi nas do alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku – głównym bohaterem jest kosmonauta, którego zadaniem jest odkrycie powodów utraty łączności z tajną sowiecką baza kosmiczną. Po dotarciu na miejsce protagonista szybko odkrywa, że jej załoga przepadła bez wieści, a wiele systemów pokładowych jest w opłakanym stanie.

PC

Tropico 5: Waterborne
Tropico 5: Waterborne

Strategiczne 17 grudnia 2014

Pierwsze duże rozszerzenie do strategii ekonomicznej Tropico 5. Wprowadza ono możliwość zagospodarowania akwenów, które – choć obecne w grach z cyklu od zawsze – nie były dotąd specjalnie eksploatowane. Gracz realizuje założenia dodatku na przestrzeni 6-etapowej kampanii fabularnej, w trakcie której jako el Presidente walczy nie tylko o władzę na lądzie, ale i na morzu. Do jego dyspozycji oddano dziewięć nowych zabudowań i jednostek (m.in.

PCPS4XONEX360

Reagan Gorbachev
Reagan Gorbachev

Akcji 24 lutego 2016

Opracowana przez niezależne studio Team2Bit humorystyczna strzelanina z widokiem z lotu ptaka. Akcja gry przenosi nas do roku 1986, w którym tajemnicza organizacja porywa przywódców obu supermocarstw: Reagana i Gorbaczowa. W obliczu niebezpieczeństwa grożącego nie tylko im, ale także całemu światu, obaj prezydenci będą musieli odłożyć na bok dzielące ich różnice, gdyż tylko ścisła współpraca pozwoli im na ucieczkę i zapobieżenie nuklearnej apokalipsie.

PCXONE

Operational Art Of War: Century of Warfare
Operational Art Of War: Century of Warfare

Strategiczne 30 kwietnia 1999

Gra jest najwyższym wyzwaniem dla miłośników strategii i gier wojennych, wielu uważa ją za najdoskonalszą, ale i za najtrudniejszą grę tego typu.

PC

Rising Generals
Rising Generals

Strategiczne prace wstrzymane

Zimnowojenna strategia RTS, zrealizowana w formie mobilnej gry MMO. Akcja toczy się w fikcyjnym świecie, w którym długotrwałe konflikty doprowadziły do rozpadu wielkich mocarstw na malutkie frakcje. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką armią żołnierzy, a ich zadaniem jest jej rozwój, ekspansja i podbijanie kolejnych sektorów uniwersum.

ANDiOSWWW