Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Operational Art Of War: Century of Warfare (PC)

Operational Art Of War: Century of Warfare PC

Gra jest najwyższym wyzwaniem dla miłośników strategii i gier wojennych, wielu uważa ją za najdoskonalszą, ale i za najtrudniejszą grę tego typu.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | zimna wojna | współczesne konflikty | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Operational Art Of War: Century of Warfare (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Operational Art Of War: Century of Warfare to kompilacja strategicznych gier wojennych stworzona przez Norma Krugera. Składają się na nią dwie główne części (tzw. „Paki”) Operational Art Of War Vol. 1 1939-1945, Operational Art Of War Vol. 2 1956-2000, oraz rozmaite dodatki, np. Flashpoint: Kosovo.

Nie jest to kilka gier w jednym pudełku, ale logiczne połączenie tych tytułów w jedną całość, uzupełnione o dane broni i jednostek, dzięki czemu możliwe stało się zasymulowanie dowolnych zaistniałych lub hipotetycznych konfliktów XX wieku. Ogromny realizm połączony z bazą danych obejmującą tysiące rzeczywistych jednostek i ich wyposażenia powoduje, że gra ta jest używana do symulacji sztabowych w wielu armiach świata.

Niestety w związku z tym nie jest to gra łatwa do opanowania, jednak cierpliwego gracza nagradza setkami godzin wysiłku intelektualnego godnego Pattona czy Rommla. Ponad 70 scenariuszy obejmujących najbardziej znane bitwy i konflikty XX wieku to tylko wstęp, gdyż edytor jednostek i scenariuszy pozwala na symulację każdego teatru wojennego z dowolnymi przeciwnikami. Gra godna polecenia, ale nie dla początkujących lub cierpiących na brak czasu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Gry podobne do Operational Art Of War: Century of Warfare

Wymagania wiekowe Operational Art Of War: Century of Warfare

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Operational Art Of War: Century of Warfare

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
Rozprawić się z Osama bin Ladenem

wiadomość12 listopada 2001

Z coraz mniejszym zainteresowaniem oglądamy bieżące relacje z amerykańskiej akcji wojskowej w Afganistanie, będącej odpowiedzią na atak terrorystyczny przeprowadzony prawdopodobnie (w dalszym ciągu nie znamy dowodów winy) przez ludzi saudyjskiego milionera Osama bin Ladena. Dotychczasowe działania wojsk stowarzyszonych nie odniosły spektakularnych sukcesów, chociażby w postaci zlikwidowania głównej bazy terrorystów, przez co odnosimy wrażenie o dużej nieskuteczności i bezradności ich poczynań. Jednak prawdziwi stratedzy mogą sami spróbować rozprawić się z wrogiem publicznym nr 1 na świecie wykorzystując do tego specjalnie przygotowane scenariusze.