Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Yandere Simulator (PC)
OkładkaYandere Simulator (PC)

Yandere Simulator PC

Przygotowana przez niezależnego twórcę, ukrywającego się pod pseudonimem YandereDev, trzecioosobowa gra akcji, którą można by określić mianem symulatora zazdrosnej dziewczyny.

Akcji | TPP | skradanki | sandbox | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yandere Simulator Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: YandereDev wydawca: tinyBuild Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Yandere Simulator

Hitman

Dishonored 2

Sniper: Ghost Warrior 3

Yandere Simulator na PC to trzecioosobowa gra akcji, którą można opisać jako symulator zazdrosnej dziewczyny. Produkcja została stworzona przez dewelopera ukrywającego się pod pseudonimem YandereDev. Pracował on wcześniej przez kilka lat w jednej z większych firm, współtworząc kilka gier na konsole i urządzenia mobilne.

Na wstępie warto wyjaśnić, że „yandere” to zaczerpnięty z japońskiej popkultury – zwłaszcza mangi – termin określający specyficzny typ osobowości. Osoba yandere na pierwszy rzut oka wydaje się miła i niegroźna, jednak po pewnym czasie (najczęściej w wyniku perypetii miłosnych) odsłania swoją drugą naturę – gwałtowną i skłonną do skrajnej przemocy.

Fabuła

W grze wcielamy się w z pozoru zwyczajną uczennicę jednej ze szkół. Dziewczyna nie jest jednak zwykłą osobą, gdyż gdy zakochuje się po uszy w jednym z chłopców, postanawia pod żadnym pozorem nie dopuścić do niego koleżanek. By tego dokonać, nie zawaha się nawet przed morderstwem.

Mechanika

Yandere Simulator na PC to gra TPP z elementami skradanki oraz dating sim (symulatora randkowania), a choć jest to produkcja niezależna, może imponować stopniem złożoności mechaniki. Podstawowym sposobem pozbywania się konkurentek jest zabijanie ich. Akcja rozgrywa się w otwartych lokacjach na terenie szkoły i jej obrzeżach oraz w domu podopiecznej. Po udostępnionych terenach przechadzają się inni uczniowie, nauczyciele itd., więc morderstwa należy wykonywać z rozwagą i po odpowiednim rozpoznaniu terenu, by nie zwrócić na siebie uwagi postronnych osób, które mogą zaalarmować policję. W związku z tym musimy przede wszystkim zwabić uczennice w odludne miejsce, a po dokonaniu mordu zatrzeć wszystkie ślady – usunąć krew, schować ciało i zniszczyć inne dowody zbrodni.

Nie we wszystkich przypadkach musimy samodzielnie pozbawiać życia inne uczennice. Czasami możemy wysłużyć się koleżankami, namawiając je, by zaczęły dokuczać naszemu celowi, który ostatecznie sam popełni samobójstwo. Ponadto da się stosować bardziej wyrafinowane sposoby i np. wrobić ofiarę w jedno z poprzednich morderstw, zniszczyć jej dobrą reputację, a nawet sprawić, by zainteresowała się innym chłopakiem.

Ostatni z wymienionych sposobów to właściwe osobna gra. Najpierw musimy bowiem zacząć śledzić dziewczynę, by dowiedzieć się, który uczeń się nią interesuje. Następnie trzeba go przekonać do siebie, dzięki czemu będziemy mogli nim manipulować. Później należy sprawić, by nowy kolega i dziewczyna spotkali się ze sobą i porozmawiali. Wtedy rozpoczynamy dialog, w którym przez słuchawki mówimy uczniowi, o czym ma rozmawiać z konkurentką, by rozkochać ją w nim. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, postacie się w sobie zadurzą, a my będziemy mieć problem z głowy.

Ciekawą kwestią jest także wynajmowanie rozmaitych osób, które pomagają nam podczas wykonywania pewnych czynności. Nie robią jednak one niczego za darmo, więc by wynająć np. chłopaka, który odciągnie świadków z danego miejsca, należy najpierw porobić zdjęcia dziewczęcych majteczek, służących jako wirtualna waluta.

Kwestie techniczne

Yandere Simulator na PC powstało przy użyciu popularnej technologii Unity, znanej z takich gier jak Firewatch, SUPERHOT czy też Torment: Tides of Numenera.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 284 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yandere Simulator: 18+