Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Wrath of Loki VR Adventure (PC)

Wrath of Loki VR Adventure PC

Opracowana przez rodzime studio The House of Fables z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra przygodowa z ukrytymi przedmiotami. Fabuła Wrath of Loki osadzona została w Asgardzie, siedzibie bóstw z mitologii nordyckiej.

Przygodowe | FPP | ukryte przedmioty | polskie | indie | Oculus Rift | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Wrath of Loki VR Adventure (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31sierpnia2016

17listopada2017

Steam

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wrath of Loki jest grą przygodową typu hidden object, opracowaną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości przez polskie, niezależne studio The House of Fables. Tytuł trafił na platformę PC.

Fabuła

Wrath of Loki rozgrywa się w Asgardzie – fantastycznej krainie, będącej domem dla bóstw z nordyckiej mitologii. Gracz wciela się w Thora – boga piorunów, którego zadaniem jest powstrzymanie tytułowego Lokiego przed zapoczątkowaniem Ragnaroku, czyli końca świata. W celu realizacji powierzonej mu misji musi skonstruować nasycony boską mocą artefakt: róg Heimdalla.

Mechanika

W grze Wrath of Loki akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filar rozgrywki stanowi rozwiązywanie zagadek – łamigłówki opierają się przede wszystkim na poszukiwaniu przedmiotów i wykorzystywaniu ich w określony sposób na elementach otoczenia. Na odwiedzenie czekają krainy Thora, Frei oraz Odyna – w trakcie zabawy trafiamy do utrzymanego w onirycznej stylistyce pleneru, czy też na ponure pole bitwy skąpane w promieniach zachodzącego słońca.

Z uwagi na fakt, że tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości, gracz może swobodnie rozglądać się po otoczeniu poprzez poruszanie głową. W grze nie zaimplementowano natomiast możliwości poruszania się – zamiast tego, w wybrane miejsca można przenosić się dzięki teleportacji.

Kwestie techniczne

Mocną stronę Wrath of Loki na platformie PC stanowi oprawa graficzna, na czele z ręcznie wykonanymi projektami poszczególnych lokacji. Ponadto, w grze występuje Michael McConnohie – aktor dubbingowy, którego można usłyszeć choćby w Final Fantasy XI, Hearthstone: Heroes of Warcraft czy w League of Legends.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wrath of Loki VR Adventure

odpowiednia dla każdego wieku