Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Winter Ember (PC)
OkładkaWinter Ember (PC)

Winter Ember PC

Skradanka, w której akcję ukazano w widoku izometrycznym. W Winter Ember trafiamy do inspirowanego epoką wiktoriańską miasta Anargal, by jako Arthur Artorias stawić czoła religijno-militarnej organizacji znanej jako Greater Heaven.

Akcji | steampunk | skradanki | widok izometryczny | indie | przygodowe gry akcji | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Winter Ember Premiera PC

październik2021

producent: Sky Machine Studios wydawca: Blowfish Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Winter Ember

Elex

Seven: The Days Long Gone

Aragami

Winter Ember jest skradanką opracowaną przez niezależny australijski zespół Sky Machine Studios. Wydaniem tej produkcji zajęła się firma Blowfish Studios, mająca w swoim portfolio między innymi gry Siegecraft Commander, Storm Boy: The Game oraz JackQuest: The Tale of the Sword.

Fabuła

Winter Ember zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum inspirowanego Wielką Brytanią z epoki wiktoriańskiej. Głównym bohaterem gry jest Arthur Artorias, który po blisko dziesięciu latach wygnania powraca do miasta Anargal. Na miejscu okazuje się, że kontrolę nad metropolią przejęli religijno-militarni fanatycy znani jako Większe Niebo (ang. Greater Heaven). Chcąc przetrwać, bohater musi pozostać w ukryciu, czyniąc mrok swoim najlepszym sprzymierzeńcem.

Mechanika

W Winter Ember akcję obserwujemy w widoku izometrycznym. Filarem gry są misje, których akcja toczy się na rozległych mapach o otwartej strukturze. Wejście frontowymi drzwiami najczęściej nie jest najlepszym pomysłem; w każdej lokacji do celu prowadzi kilka dróg, a chcąc je znaleźć, należy wykazać się sprytem i spostrzegawczością.

Jak przystało na bohatera działającego w ukryciu, Arthur potrafi kryć się w cieniu i przemykać za plecami przeciwników oraz eliminować ich z zaskoczenia. Na jego podorędziu znajduje się łuk, z którego może strzelać ponad trzydziestoma rodzajami strzał; lista tych ostatnich obejmuje zarówno standardowe modele służące do zabijania wrogów, jak i specjalne egzemplarze pokroju budzących skojarzenia z kultową serią Thief strzał wodnych, pozwalających na gaszenie pochodni z bezpiecznej odległości. Poza tym protagonista korzysta ze sztyletu, dzięki czemu może stawiać czoła nieprzyjaciołom również w otwartej walce. Oprócz tego bohater umie zaglądać przez dziurki od klucza, by sprawdzić, co czeka na niego za drzwiami; nieobca jest mu również kradzież kieszonkowa bądź umiejętność wspinaczki na elementy otoczenia.

Kwestie techniczne

Winter Ember korzysta z silnika graficznego Unreal Engine 4. Sferę wizualną tej produkcji utrzymano w mrocznych barwach, a jej uzupełnieniem jest klimatyczny soundtrack tworzący posępną atmosferę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Winter Ember: 16+