Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka WarPath (PC)
OkładkaWarPath (PC)

WarPath

Reprezentant pierwszoosobowych shooterów, osadzony w realiach S-F, stworzony przez studio developerskie Digital Extremes, odpowiedzialne m.in. za takie produkcje jak Pariah czy Dark Sector.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WarPath Premiera

18lip2006

PC XBOX

WarPath to reprezentant pierwszoosobowych shooterów, osadzony w realiach S-F, stworzony przez studio developerskie Digital Extremes, odpowiedzialne m.in. za takie produkcje jak Pariah czy Dark Sector. Jego kreatorzy postanowili oddać w ręce graczy pozycję będącą esencją gatunku, dzięki czemu otrzymaliśmy dynamiczną akcję, znakomitą grafikę i wciągającą rozgrywkę.

Akcja WarPath przenosi nas na planetę o nazwie Kaladi, która jest istną utopią, oazą piękna, pełną wszelkich surowców. Jest to również najbardziej pożądany, strzeżony i ukryty sekret Galaktyki - aż do teraz. Trzy frakcje - Ohm, Kovos, Coalition - znalazły drogę prowadzącą do tego Edenu i usiłują uzyskać nad nim kontrolę. Niestety, każda ze stron ma inne cele i pomysły kolonizacji nowego świata, konflikt zbrojny jest więc nieuchronny.

W tym momencie do rozgrywki wkracza gracz, opowiadając się po jednej ze stron i walcząc w jej szeregach o zwycięstwo i zdobywanie coraz to nowych obszarów. Każda z frakcji posiada zarówno mocne jak i słabe strony, które należy uwzględniać podczas planowania strategii walki. Eksterminacji przeciwników służy niezbyt obszerny, aczkolwiek skuteczny, arsenał ośmiu rodzajów broni, m.in. Wolverine, Tyrant, Long Bow czy Judge. Każdą z nich można jednak aż trzykrotnie ulepszyć, tym samym tworząc ich nowe konfiguracje oferujące dodatkowe funkcjonalności i większą siłę ognia. Do naszej dyspozycji oddano także cztery typy pojazdów, przy pomocy których możemy szybciej poruszać się po powierzchni planety.

WarPath przeznaczona jest zarówno dla rozgrywek samodzielnych jak i zmagań wieloosobowych. Osoby preferujące grę solo otrzymują, wspomniane już, trzy kampanie, a dodatkowo mogą potrenować w quasi wieloosobowych rozgrywkach, w których rolę żywych przeciwników pełnią boty. Każdą kampanię kończy walka z finałowym bossem. Tryby multiplayer natomiast, to Death Match, Team Death Match, Capture the Flag i Frontline Assault, rozgrywane na 25, specjalnie w tym celu przygotowanych, mapach. W rozgrywkach tych może wziąć udział od 2 do 16 graczy poprzez LAN bądź Internet. Ciekawostką jest wprowadzenie elementów taktycznych - podzielona na heksy mapa pozwala graczom na turowe ustalenie strategii oraz skoordynowanie kolejnych działań ofensywnych i defensywnych.

Szkielet WarPath stanowi silnik Unreal a za fizykę rozgrywki odpowiedzialna jest technologia Karma, tak więc zarówno efekty wizualne jak i fizyczne stoją na najwyższym poziomie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

WarPath cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe WarPath: 12+

WarPath Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
XBOX