Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warlords II (PC)

Warlords II PC

Druga odsłona strategii turowej Warlords, osadzonej w realiach świata fantasy. Rozgrywka i cel gry Warlords II pozostały niemal takie same jak w części poprzedniej, postarano się jednak o to, by maksymalnie udoskonalić pierwotne dzieło.

Strategiczne | fantasy | turowe

PC Windows
Okładka Warlords II (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10grudnia1993

Druga odsłona strategii turowej Warlords, osadzonej w realiach świata fantasy. Pierwsza część okazała się na tyle dużym sukcesem, że firma Strategic Studies Group zdecydowała się stworzyć kolejną. Rozgrywka i cel gry Warlords II, pozostały niemal takie same jak w części poprzedniej, postarano się jednak o to, by maksymalnie udoskonalić pierwotne dzieło. Gracz, wraz z maksymalnie siedmioma innymi przeciwnikami (sterowanymi przez komputerowe A.I. bądź przez żywych graczy) uczestniczy w wojnie, z której zwycięsko może wyjść jedynie jeden oponent. Do naszej dyspozycji oddano kilka uprzednio przygotowanych kampanii, oraz generator losowych map, co oczywiście wydłuża czas zabawy. Miasta nadal stanowią główną część gry (rekrutacja wojsk, walory obronne) i to przede wszystkim one są celem naszych ataków. Znacznie powiększono liczbę rodzajów wojsk, którymi możemy dowodzić w walkach, rozszerzono umiejętności i różnorodność bohaterów, dodano też dyplomację oraz opcję „fog of war”. Sposób prowadzenia bitew nie uległ zmianie, tzn. gracz nadal nie ma bezpośredniego wpływu na wynik potyczki, a o wszystkim decydują współczynniki oddziałów i wyliczenia komputera. Dużej poprawie uległ interfejs sterowania, a całość uzupełnia możliwość zmiany poziomu trudności rozgrywki w bardzo szerokim zakresie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 61 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Warlords II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Warlords II

PC Windows

Rekomendowane: PC 386SX 25MHz, 2MB RAM

Seria Warlords na telefonach komórkowych

wiadomość9 stycznia 2007

Warlords – stworzona przez Steve’a Fawknera i niegdyś bardzo popularna seria gier strategicznych – doczeka się przeniesienia na telefony komórkowe, poinformowała wczoraj firma Infinite Interactive.

Warlords V w produkcji!

wiadomość29 stycznia 2006

Doskonała wiadomość dla fanów strategii turowych osadzonych w klimacie fantasy w jednocześnie miłośników doskonałej serii Warlords, która na komputerach osobistych zadebiutowała ponad 15 lat temu. Jak podali przedstawiciele firmy Infinite Interactive, odpowiedzialnej m.in. za stworzenie Warlords IV: Heroes of Etheria, obecnie trwają prace nad piątą częścią sagi.