Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSANDSwitch
Okładka Wanderlust: Transsiberian (PC)
OkładkaWanderlust: Transsiberian (PC)

Wanderlust: Transsiberian

Samodzielny dodatek do ciepło przyjętej tekstowej przygodówki Wanderlust Travel Stories. Wanderlust: Transsiberian opowiada historię dwóch podróżników przemierzających Rosję na pokładzie Kolei Transsyberyjskiej, których losy są kształtowane przez nasze wybory.

Przygodowe | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne | tekstowe

Wanderlust: Transsiberian Premiera

anulowana

Switch

2kwi2020

iOS

9kwi2020

PC

30kwi2020

AND

Gry podobne do Wanderlust: Transsiberian

The Lords of Midnight

80 Days

Bury Me, My Love

Wanderlust: Transsiberian jest samodzielnym rozszerzeniem do wydanej w 2019 roku tekstowej przygodówki pod tytułem Wanderlust Travel Stories. Add-on został opracowany przez autorów oryginału, czyli niezależne polskie studio Different Tales. Jako że historia opowiedziana w tym dodatku nie łączy się z fabułą pierwowzoru, może on być traktowany zarówno jako wprowadzenie dla nowych w temacie graczy, jak i przedłużenie zabawy z podstawową wersją gry (dla osób, które mają już ją za sobą).

Fabuła

Wanderlust: Transsiberian opowiada o przygodach dwójki podróżników przemierzających Rosję na pokładzie tytułowej Kolei Transsyberyjskiej. Wyprawa z Władywostoku do Moskwy to konieczność pokonania ponad dziewięciu tysięcy kilometrów, a w jej trakcie nasi podopieczni poznają innych pasażerów oraz podejmują decyzje, które wpływają na ich dalsze losy.

Mechanika

Zabawa w Wanderlust: Transsiberian nie odbiega od schematu opracowanego na potrzeby pierwowzoru. Rozgrywka polega więc na czytaniu kolejnych fragmentów opowieści i częstym dokonywaniu wyborów. Poza tymi drugimi wpływ na przebieg fabuły ma poziom stresu i zmęczenia naszych podopiecznych, a także zasobność ich portfeli. Warto dodać, że dodatek został opracowany w taki sposób, by jego ukończenie było możliwe w ciągu godziny.

Kwestie techniczne

Wanderlust: Transsiberian nie wprowadza większych zmian w oprawie graficznej. „Ścianom tekstu” towarzyszą rozmaite ilustracje, fotografie oraz animacje przedstawiające miejsca, w których nasi podopieczni znajdują się w danym momencie, oraz wydarzenia, w jakich biorą udział.

Tryb gry: single player  

Wanderlust: Transsiberian cena w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Wanderlust: Transsiberian: 12+

Wanderlust: Transsiberian Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
Switch
iOS
AND