Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Victoria: Revolutions (PC)
OkładkaVictoria: Revolutions (PC)

Victoria: Rewolucje PC

Victoria: Revolutions

Oficjalne rozszerzenie do gry Victoria: Empire Under the Sun.

To jest dodatek do gry Victoria: Empire Under the Sun.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | strategiczne wojenne | XIX wiek

Victoria: Rewolucje Premiera PC

17sierpnia2006

pudełko PL

20lipca2012

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Victoria – Revolutions to oficjalne rozszerzenie do gry Victoria: Empire Under the Sun. Dodatek na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutował dwa lata po premierze podstawowej wersji programu i podobnie jak pierwowzór, należy do licznej rodziny popularnych strategii wywodzących się ze szwedzkiego studia Paradox Entertainment.

Add-on po raz kolejny pozwala wcielić się w przywódcę wybranego państwa i poprzez sprawne zarządzanie doprowadzić do jego światowej dominacji. W przeciwieństwie jednak do pierwotnej edycji programu, gdzie nasz czas kończył się na pierwszych dekadach XX wieku, tym razem działalność gracza została wydłużona o ponadplanowe, piętnaście lat, obejmując tym samym okres międzywojenny. Stosownemu uzupełnieniu poddano także drzewo technologiczne możliwych do wyprodukowania jednostek, aplikując przede wszystkim całą gamę samolotów, czy też nowoczesnych lotniskowców.

Zmian nie ominął także wcześniej już poznany system polityczny, który wprowadza nowe elementy ówczesnej rzeczywistości w naszych dyplomatycznych poczynaniach. Przy czym autorzy rozszerzenia zwracają szczególną uwagę na nowatorskie rozwiązania w procesie elekcji. To samo tyczy się sposobu prowadzenia wojen. Teraz takie drastyczne ruchy wymagają większej uwagi, gdyż są w jeszcze większym stopniu powiązane z decyzjami politycznymi podjętymi na forum międzynarodowym. Kolejne poprawki objęły niemniej istotną gospodarkę rynkową. Eksploatacja złóż mineralnych bądź aktywność w dziedzinie infrastruktury miała już swoje miejsce w Empire Under the Sun, ale tym razem wszystko to zostało bardziej rozbudowane i wzbogacone o realistyczne modele ekonomiczne.

Ciekawie prezentuje się specjalny konwerter opracowany na potrzeby Victoria – Revolutions. Dzięki jego możliwościom, każdy chętny może przenieść swoją rozgrywkę do Hearts of Iron 2: Doomsday i tam kontynuować zabawę. Podobnie jak ma to miejsce w bliźniaczych produkcjach firmy, także i tu oglądamy charakterystyczną szatę graficzną, pozbawioną efektów wizualnych z wyższej półki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Victoria: Rewolucje: Odpowiednia dla każdego wieku.