Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ultrakill (PC)

Ultrakill PC

Dynamiczna strzelanka inspirowana FPS-ami z lat 90. XX wieku, jak również slasherami z serii Devil May Cry. W Ultrakill wcielamy się w robota, który mknie przez piekło i eliminuje hordy demonów, starając się zdobyć jak najwięcej życiodajnej krwi - i jak najlepszy wynik punktowy.

Akcji | FPP | FPS | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Ultrakill (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3września2020

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Ultrakill jest niebywale dynamicznym FPS-em, za którego opracowaniem stoi niezależny deweloper Arsi „Hakita” Patala. Źródłem inspiracji dla tej produkcji były zarówno kultowe strzelanki z lat dziewięćdziesiątych XX wieku, jak i nowi przedstawiciele gatunku (na czele z Doomem), a także gry pokroju Devil May Cry czy Dante’s Inferno.

Fabuła

Ultrakill zabiera nas w podróż do alternatywnej rzeczywistości, w której ludzkość dawno już wyginęła, a Ziemię zamieszkują roboty. Zasilanie owym maszynom zapewnia krew, toteż kiedy tej ostatniej zaczyna brakować, postanawiają one udać się do piekielnych czeluści, gdzie jest jej pełno. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z mechanicznych wojowników, który by przetrwać, musi stawić czoła hordom demonów.

Mechanika

W Ultrakill akcję obserwujemy z pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki mkniemy przed siebie w zawrotnym tempie i eliminujemy zastępy przeciwników, wśród których znajdziemy zarówno pomniejszych wrogów występujących w ilościach hurtowych, jak i potężne demony pełniące rolę bossów. Starcia są niezwykle szybkie i brutalne, a zbliżanie się do fontann krwi, w których umierają nieprzyjaciele, pozwala na leczenie odniesionych ran. W trakcie zabawy należy pamiętać o konieczności zabijania oponentów w jak najlepszym stylu; w zamian otrzymujemy bowiem punkty, które wydajemy na zakup alternatywnych wersji poszczególnych broni. A skoro mowa o arsenale – na naszym podorędziu znajdują się między innymi karabiny, pistolety oraz strzelby.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Ultrakill została utrzymana w stylistyce retro budzącej skojarzenia z FPS-ami z przełomu wieków. Tempo zmagań potęguje szybki, elektroniczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Ultrakill

Wymagania wiekowe Ultrakill

18+

Wymagania sprzętowe Ultrakill

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Quad Core 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10 64-bit