Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS5PS4XONEXSX
Okładka UFL (PS5)
OkładkaUFL (PS5)

UFL

Poświęcona piłce nożnej gra sportowa free-to-play. UFL rzuca rękawicę serii FIFA od EA (od 2023 roku znanej jako EA Sports FC) i oferuje podobny gameplay, a nawet wariację na temat trybu Ultimate Team.

Sportowe | zagraj za darmo | piłka nożna | sieciowe | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

UFL Premiera

UFL to poświęcona piłce nożnej gra sportowa od studia Strikerz. Mowa o założonym w 2016 roku zespole zrzeszającym deweloperów z różnych zakątków świata, którzy pracują zdalnie bądź w biurach regionalnych firmy. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Gameplay

W UFL przejmujemy kontrolę nad piłkarzami i bierzemy udział w meczach, robiąc wszystko, by doprowadzić do zwycięstwa naszej drużyny. Dzięki licencji pozyskanej przez autorów od związku FIFPRO, produkcja może pochwalić się obecnością nazwisk i wizerunków ponad 5000 zawodników, na czele z największymi sławami futbolu.

Dzieło studia Strikerz rzuca rękawicę przede wszystkim serii FIFA od EA Sports, która od 2023 roku jest znana pod nazwą EA Sports FC. Jednocześnie opisywany projekt czerpie z niej pełnymi garściami; w podobny sposób zrealizowano w nim między innymi rzuty wolne i karne, a także zarządzanie taktyką i składami.

Sama rozgrywka ma szybki, zręcznościowy charakter, przez co gole padają tu nader często. Warto jednak odnotować, że choć autorzy nie silili się na przesadny realizm, statystyki i oceny odzwierciedlające umiejętności poszczególnych piłkarzy mają realny wpływ na ich osiągnięcia na boisku. Sprawia to, że zawodnicy o niższych notach w niewielkim stopniu przyczyniają się do końcowych wyników spotkań.

Tryby gry

UFL pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w trybie multiplayer. Z innymi graczami można bawić się przez Internet lub na wspólnym ekranie.

Oprócz możliwości rozgrywania meczy rankingowych i lokalnych, tytuł oferuje tryb Global Online Football League, będący swego rodzaju odpowiedzią na moduł Ultimate Team w dziełach EA Sports. Pozwala on graczom na tworzenie własnych zespołów poprzez nabywanie coraz lepszych (i coraz droższych zawodników).

Beta-testy

Premierę gry UFL poprzedziły jej zamknięte i otwarte beta-testy. Informacje na temat ich kolejnych faz można znaleźć między innymi na oficjalnym blogu projektu.

Wersja PC

Oczkiem w głowie twórców gry UFL są konsole PlayStation oraz Xbox. Koncentrując się na opracowaniu przeznaczonych na nie wersji swojego dzieła, autorzy nie wspominają o wydaniu na komputery osobiste (PC).

Engine

UFL wykorzystuje silnik Unreal Engine 5.

Ostatnia modyfikacja 14 czerwca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe UFL: Odpowiednia dla każdego wieku.

XSX
PS5
PS4
XONE