Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Trainz Railwayz (PC)

Trainz Railways PC

Trainz Railwayz

Zestaw składający się z udoskonalonej wersji "Trainz Railroad Simulator 2006" (obsługa Visty) oraz dwóch dodatków - The Harlem Line Edition i The Metropolis Edition.

Symulacje | pociągi

PC Windows
Okładka Trainz Railwayz (PC)

producent: N3V Games

wydawca: Merscom

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25września2007

Trainz Railwayz jest zestawem składającym się z trzech różnych produktów, powstałym w głównej mierze z myślą o amerykańskim odbiorcy. Jest to zarazem kolejny przedstawiciel serii Trainz, jednego z najpopularniejszych symulatorów kolei. Pierwsza odsłona Trainz zadebiutowała pod koniec 2001 roku. W kolejnych latach produkt ten doczekał się wielu kontynuacji, a także mniej lub bardziej oficjalnych dodatków oraz modyfikacji. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że producent udostępnił bardzo profesjonalne narzędzia, dzięki którym możliwe stało się zaprojektowanie własnych lokomotyw, plansz, czy przygotowanie nowych zadań. Opisywany zestaw opracowany został przez australijskie studio developerskie o nazwie Auran Games.

Najciekawszym elementem składowym Trainz Railwayz jest Trainz Railway Simulator 2006. Produkt ten dodano w praktycznie niezmienionej postaci. W zależności od własnych upodobań możemy więc zarządzać znajdującymi się na mapie kolejkami, projektować otoczenie, wcielać się w postać maszynisty, czy też stać się jednym z pasażerów, zajmując się jedynie podziwianiem mijanych po drodze obszarów. Domyślnie dysponujemy mapami rozrzuconymi po całym globie. W trakcie zabawy odwiedzamy między innymi USA, Niemcy, czy Wielką Brytanię. Podstawowym usprawnieniem jest dodanie pełnej kompatybilności z systemem operacyjnym Windows Vista.

Dwie pozostałe pozycje z przedstawianego zestawu są dodatkami do Trainz Railway Simulator 2006. W The Harlem Line Edition otrzymujemy dostęp do oficjalnej sieci kolejowej, zlokalizowanej na terenie tytułowej dzielnicy Nowego Jorku. Co ciekawe, zadbano tu o kilka różnych wersji tej sieci, zarówno o tę współczesną, jak i z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. W The Metropolis Edition mamy z kolei do czynienia z bardzo ciekawie przygotowanymi sieciami tramwajowymi, zlokalizowanymi na terenie fikcyjnych metropolii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Trainz Railwayz

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Trainz Railways

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Producent serii Trainz bankrutuje

wiadomość14 grudnia 2007

Znana i lubiana przez wszystkich fanów kolejnictwa firma Auran (patrz seria gier Trainz) przechodzi ciężkie chwile. W ciągu ostatnich dni pisaliśmy już m.in. o zwolnieniach w oddziale odpowiedzialnym za Fury - najnowszy projekt Auranu, a dziś niestety musimy donieść o tym, iż firma ogłosiła stan bankructwa.

Zwolnienia w Auran, jednak studio wciąż funkcjonuje
Zwolnienia w Auran, jednak studio wciąż funkcjonuje

wiadomość11 grudnia 2007

Tony Hilliam, prezes zarządu niezależnego, australijskiego studia deweloperskiego Auran, którego najnowszym projektem jest wydana niedawno produkcja z rodzaju MMO, Fury, potwierdził plotki o zwolnieniach w firmie. Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom, iż zarówno firma jak i wspomniana gra „zmarły śmiercią naturalną”.