Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Little Town Hero (Switch)

Little Town Hero Switch

Town

Gra RPG opracowana przez zespół Game Freak, w której trafiamy do wioski nękanej przez przerażające monstra. W trakcie zabawy w Town zajmujemy się przede wszystkim odpieraniem kolejnych ataków potworów.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Little Town Hero (Switch)

producent: Game Freak

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

16października2019

16października2019

Nintendo eShop

Town to gra RPG stworzona przez studio Game Freak – zespół, w którego rozbudowanym portfolio prym wiodą przede wszystkim produkcje spod szyldu Pokemon. Oprócz nich można w nim jednak znaleźć również takie pozycje, jak opracowany z myślą o Game Boyu Advance Drill Dozer, wydany na konsolę Nintendo 3DS Rhythm Hunter: Harmo Knight czy multiplatformowa gra Tembo the Badass Elephant.

Fabuła

Town zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, a dokładnie – do tytułowej wioski przylegającej do potężnego zamku, której mieszkańcy, nieświadomi skrywanego w niej sekretu, cieszą się spokojnym życiem. Kiedy jednak osadę zaczynają atakować przerażające potwory, zamieszkujący ją ludzie muszą za wszelką cenę stawić czoła zagrożeniu.

Mechanika

W grze Town akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Filarem rozgrywki są turowe starcia z wyżej wspomnianymi monstrami, w których bierze udział zarówno prowadzony przez nas śmiałek, jak i pomagający mu wieśniacy. Podczas potyczek gracz musi wykazać się zmysłem taktycznym i umiejętnie dobierać rozkazy wydawane poszczególnym jednostkom, mając na uwadze choćby topografię terenu czy rozmieszczenie budynków. W przerwach pomiędzy kolejnymi pojedynkami można porozmawiać z postaciami neutralnymi, dowiadując się o ich potrzebach oraz trapiących ich problemach.

Kwestie techniczne

Town posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w stylistyce anime. Zabawa toczy się przy akompaniamencie wpadającego w ucho soundtracku tworzącego atmosferę wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Little Town Hero

Wymagania wiekowe Little Town Hero

odpowiednia dla każdego wieku