Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPC
Okładka Touhou Luna Nights (XONE)

Touhou Luna Nights

Platformowa gra akcji 2D typu metroidvania, w której kontrolujemy Sakuyę Izayoi – bohaterkę znaną z serii Touhou Project. Produkcja posiada dynamiczną rozgrywkę i mangową oprawę graficzną w stylu pixel art. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Team Ladybug.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | metroidvania | indie | wampiry | przygodowe gry akcji | RPG akcji | Xbox Game Pass

Okładka Touhou Luna Nights (XONE)

producent: Team Ladybug

data premiery gry:

26lut2019

PC

3wrz2020

XONE

Touhou Luna Nights jest dwuwymiarową grą akcji należącą do podgatunku Metroidvania, w której wcielamy się w… pokojówkę pewnej wampirzycy. Produkcja oferuje dynamiczny system walki i ładną, mangową oprawę graficzną wykonaną w stylu pixel art. Za stworzenie tego tytułu odpowiada japońskie studio niezależne Team Ladybug (twórcy m.in. Pharaoh Rebirth, Konosuba: The Resurrection of Beldia oraz Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue). W działaniach wydawniczych uczestniczyły firmy Vaka Inc. oraz AGM Playism.

Fabuła

Wampirzyca Remilia postanawia wysłać swoją służkę – Sakuyę Izayoi (znaną z serii Touhou Project) – do równoległego wszechświata, pełnego groźnych youkai.

Mechanika

W Touhou Luna Nights akcję obserwujemy z boku, z tzw. perspektywy side-scrollowej. Rozgrywka w omawianym tytule przypomina takie gry, jak Castlevania: Symphony of the Night czy Bloodstained: Ritual of the Night. Zabawa polega na przemierzaniu kolejnych plansz, skakaniu po platformach, eksterminowaniu pojawiających się na ekranie przeciwników i rozwiązywaniu prostych zagadek.

Zastosowany w grze system walki jest dynamiczny i cechuje się sporym stopniem skomplikowania – przykładowo, wykazując się zręcznością i wyczuciem rytmu mamy możliwość regenerowania utraconego zdrowia i punktów MP. Duże znaczenie mają także umiejętności bohaterki. Sakuya potrafi walczyć wręcz i rzucać sztyletami, ale posiada również szereg umiejętności nadnaturalnych, pozwalających jej na kontrolowanie czasu (zatrzymywanie go lub cofanie).

Co ważne, moce protagonistki są wykorzystywane zarówno w trakcie starć z przeciwnikami, jak i przy eksplorowaniu plansz – przykładowo, dotarcie do niektórych miejsc może wymagać zatrzymania czasu w odpowiednim momencie.

Tryby gry

W Touhou Luna Nights możemy grać wyłącznie samotnie. Twórcy nie przygotowali żadnego modułu wieloosobowego – podstawą rozgrywki jest kampania fabularna. Produkcja oferuje także specjalny tryb Boss Rush Mode, w którym mierzymy się kolejno ze wszystkimi najpotężniejszymi przeciwnikami (tzw. bossami).

Kwestie techniczne

Touhou Luna Nights posiada ładną, dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w stylistyce pixel art. Zarówno lokacje, jak i postacie zostały wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Pozytywne wrażenie sprawiają też animacje oraz efekty świetlne. Pod względem stylu artystycznego produkcja czerpie inspirację z azjatyckiej popkultury – głównie komiksów typu manga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Touhou Luna Nights

Wymagania wiekowe Touhou Luna Nights

12+

Wymagania sprzętowe Touhou Luna Nights

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
PC
XONE