Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue (PC)
OkładkaShin Megami Tensei: Synchronicity Prologue (PC)

Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue PC

Dwuwymiarowa platformówka z gatunku metroidvania stworzona w ramach kampanii promocyjnej gry Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux. Gracze wcielają się w lodowego Jacka Frosta, który razem z dyniogłowym Jack’o’Lanternem musi zmierzyć się z hordami demonów.

Akcji | fantasy | zagraj za darmo | platformówki | elementy RPG | 2D | metroidvania

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue Premiera PC

16października2017

producent: Team Ladybug wydawca: Atlus Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue

Minecraft

Terraria

Hollow Knight

Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue to dwuwymiarowa platformówka z gatunku metroidvania. Tytuł powstał w studiu Ladybug jako część kampanii promocyjnej gry Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux i pierwotnie był dostępny za darmo.

Fabuła

Akcja Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue rozgrywa się w trakcie wydarzeń ukazanych w Strange Journey. Gracze wcielają się w Jacka Frosta, jednego z demonów znanych z serii Shin Megami Tensei, który wraz z dyniogłowym Jack’o’Lanternem walczy z demonicznymi hordami. Prostą historię poznajemy głównie poprzez liczne rozmowy bohaterów z napotkanymi postaciami.

Mechanika gry

Pod względem rozgrywki Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue na platformę PC to klasyczny przedstawiciel gatunku metroidvania. Mamy więc dwuwymiarowy świat obserwowany z boku, a podstawę gry stanowi zręcznościowa eksploracja połączonych ze sobą lokacji oraz walka z rozmaitymi wrogami, w tym potężnymi bossami. Gracz kontroluje jedynie Jacka Frosta, ale w każdej chwili może skorzystać z pomocy unoszącego się nad ziemią Jack’o’Lanterna, co jest niezbędne do ominięcia niektórych przeszkód.

W grze znalazły się też elementy RPG, nie tylko w formie poziomu postaci (zwiększającego się wraz ze zdobywaniem doświadczenia za pokonywanie przeciwników) i punktów many zużywanych do rzucania zaklęć, które można znaleźć na kolejnych planszach). Zarówno bohaterowie, jak i napotykani wrogowie mają różne odporności na obrażenia (na przykład Jack Frost jest niewrażliwy na lód, ale musi wystrzegać się kontaktów z ogniem), co wymusza stosowanie różnorodnych strategii. Wykorzystanie różnych żywiołów przydaje się też do rozwiązywania zagadek środowiskowych. Ponadto gracz może korzystać z przedmiotów odnawiających zdrowie lub manę, kupowanych za wypadającą z wrogów walutę zwaną macca.

Kwestie techniczne

Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue na platformę PC oferuje kreskówkową, dwuwymiarową oprawę wizualną, uzupełnianą przez dynamiczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue: Odpowiednia dla każdego wieku.