Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Touch Type Tale (PC)
OkładkaTouch Type Tale (PC)

Touch Type Tale PC

Unikalna strategia, w której nie korzystamy z myszy – sterowanie oparto w całości na wpisywaniu słów widocznych na ekranie. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza Touch Type Tale posiada oparty na rywalizacji tryb multiplayer.

Strategiczne | fantasy | RTS | 2D | indie | tekstowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Touch Type Tale Premiera PC

listopad2022

Steam

listopad2022

producent: Pumpernickel Studio wydawca: The Irregular Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Touch Type Tale jest oryginalną grą strategiczną, w której sterowanie odbywa się w całości przy pomocy klawiatury. Produkcja została opracowana przez niezależny niemiecki zespół Pumpernickel Studio.

Fabuła

Touch Type Tale przenosi nas do fantastycznej krainy pozbawionej władcy; na domiar złego do jej bram zaczynają pukać żądni krwi (i bogactw) barbarzyńcy. My natomiast wcielamy się w rolę bohatera będącego jej ostatnią nadzieją na ratunek.

Mechanika

W odróżnieniu od innych przedstawicieli gatunku, podczas zabawy w Touch Type Tyle w ogóle nie korzystamy z myszki. Zamiast tego sterowanie oparto na wpisywaniu kluczowych słów widocznych na ekranie; w ten sposób rekrutujemy nowe jednostki, wydajemy polecenia wojskom (wysyłając je w określone miejsce, zmieniając formację lub wydając rozkaz do ataku), wznosimy nowe budynki i zarządzamy strukturami królestwa czy nawet obsługujemy menu gry.

Rozgrywka nie odbiega jednak zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne strategie. W jej trakcie zajmujemy się więc pozyskiwaniem surowców, wznoszeniem kolejnych budynków czy wreszcie toczeniem starć, do których posyłamy między innymi rycerzy bądź łuczników. Akcja gry toczy się przy tym niejako na dwóch ekranach. Podczas gdy na większym widzimy nasze włości oraz ich okolicę, mniejszy, wkomponowany w interfejs, pozwala nam na przykład spojrzeć z bliska na to, co dzieje się w budynkach lub obserwować przebieg starć z nieprzyjaciółmi.

Tryby gry

Filarem gry Touch Type Tale jest kampania fabularna dla pojedynczego gracza. Oprócz tego tytuł pozwala na toczenie multiplayerowych potyczek przez Internet.

Kwestie techniczne

Touch Type Tale posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce. Całość jest przejrzysta, co pozwala szybko zorientować się w sytuacji panującej na ekranie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Touch Type Tale: Odpowiednia dla każdego wieku.

Touch Type Tale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit