Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour (XBOX)
OkładkaTom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour (XBOX)

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour jest następną pozycją, reprezentującą bestsellerowy cykl taktycznych gier akcji, rozwijany od 1998 roku i firmowany przez popularnego amerykańskiego autora książkowych thrillerów politycznych.

Akcji | FPP | TPP | terroryzm | współczesne konflikty | taktyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour Premiera

anulowana

PS2

14mar2006

XBOX

producent: Ubisoft / Red Storm wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour

Delta Force: Black Hawk Down

Tom Clancy's Ghost Recon 2

Full Spectrum Warrior: Ten Hammers

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour jest następną pozycją reprezentującą bestsellerowy cykl taktycznych gier akcji, rozwijany od 1998 roku i firmowany przez popularnego amerykańskiego autora książkowych thrillerów politycznych. Poprzednia odsłona niniejszej serii została oznaczona podtytułem Lockdown i udostępniono ją posiadaczom komputerów osobistych klasy PC i trzech konsol stacjonarnych. Natomiast nową część korporacja Ubisoft Entertainment przygotowała z myślą o konsolach.

Tym razem developerzy zdecydowali się na swoisty powrót do chlubnej przeszłości omawianej marki poprzez zaimplementowanie wszystkich klasycznych elementów zabawy, które przyciągnęły uwagę użytkowników pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Opracowano kampanię single-player, składającą się z siedmiu rozbudowanych misji (wybrane przez fanów i poddane odświeżeniu zadania z debiutanckiej odsłony Rainbow Six oraz Rainbow Six: Rogue Spear), polegających na kierowaniu elitarną jednostką antyterrorystyczną. Przebieg akcji obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, patrząc przez okulary ochronne z naniesionym na szybę wyświetlaczem HUD. Warto zaznaczyć, że warstwa fabularna prezentuje wydarzenia, związane z przekazaniem przez Johna Clarka dowództwa nad oddziałem Dingowi Chavezowi.

Zarówno bawiąc się w samotności, jak i uruchamiając opcję multiplayer (szesnaście poziomów, szereg różnych wariantów rozgrywki etc.), podróżujemy z podkomendnymi po całym globie ziemskim – począwszy od Wenecji, poprzez Syberię i Meksyk, a skończywszy na amerykańskim stanie Idaho. Członków zespołu możemy wyposażyć w prawdziwą broń (ponad dwadzieścia typów) i rozmaite gadżety, ułatwiające operowanie na polu walki z terroryzmem. Oczywiście autorzy Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour położyli spory nacisk na realizm, objawiający się chociażby w zachowaniu przeciwników i naszych podopiecznych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour: 16+

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
XBOX