Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour (XBOX)

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour jest następną pozycją, reprezentującą bestsellerowy cykl taktycznych gier akcji, rozwijany od 1998 roku i firmowany przez popularnego amerykańskiego autora książkowych thrillerów politycznych.

Akcji | FPP | TPP | terroryzm | współczesne konflikty | taktyczne

Okładka Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour (XBOX)

producent: Ubisoft / Red Storm

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PS2

14mar2006

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour jest następną pozycją reprezentującą bestsellerowy cykl taktycznych gier akcji, rozwijany od 1998 roku i firmowany przez popularnego amerykańskiego autora książkowych thrillerów politycznych. Poprzednia odsłona niniejszej serii została oznaczona podtytułem Lockdown i udostępniono ją posiadaczom komputerów osobistych klasy PC i trzech konsol stacjonarnych. Natomiast nową część korporacja Ubisoft Entertainment przygotowała z myślą o konsolach.

Tym razem developerzy zdecydowali się na swoisty powrót do chlubnej przeszłości omawianej marki poprzez zaimplementowanie wszystkich klasycznych elementów zabawy, które przyciągnęły uwagę użytkowników pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Opracowano kampanię single-player, składającą się z siedmiu rozbudowanych misji (wybrane przez fanów i poddane odświeżeniu zadania z debiutanckiej odsłony Rainbow Six oraz Rainbow Six: Rogue Spear), polegających na kierowaniu elitarną jednostką antyterrorystyczną. Przebieg akcji obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, patrząc przez okulary ochronne z naniesionym na szybę wyświetlaczem HUD. Warto zaznaczyć, że warstwa fabularna prezentuje wydarzenia, związane z przekazaniem przez Johna Clarka dowództwa nad oddziałem Dingowi Chavezowi.

Zarówno bawiąc się w samotności, jak i uruchamiając opcję multiplayer (szesnaście poziomów, szereg różnych wariantów rozgrywki etc.), podróżujemy z podkomendnymi po całym globie ziemskim – począwszy od Wenecji, poprzez Syberię i Meksyk, a skończywszy na amerykańskim stanie Idaho. Członków zespołu możemy wyposażyć w prawdziwą broń (ponad dwadzieścia typów) i rozmaite gadżety, ułatwiające operowanie na polu walki z terroryzmem. Oczywiście autorzy Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour położyli spory nacisk na realizm, objawiający się chociażby w zachowaniu przeciwników i naszych podopiecznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour

16+

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Rainbow Six: Critical Hour

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Rainbow Six: Vegas kolejną grą z serii Rainbow Six

wiadomość5 marca 2006

Przed dwoma dniami, pośrednio dzięki serwisowi 1UP.com, a głównie dzięki magazynowi Electronic Gaming Monthly, poznaliśmy tytuł najnowszej gry z serii Rainbow Six. Brzmi on Rainbow Six: Vegas.

Nowe Rainbow Six na 360-tkę szóstego marca?

wiadomość23 lutego 2006

Takie „kampanie reklamowe” lubię. Konkretne, bez zakładania tajemniczych stron i kamuflowania nowych projektów, jak to w przypadku niektórych gier bywa. Pracownicy korporacji UbiSoft umieścili na oficjalnej witrynie cyklu taktycznych gier akcji Tom Clancy's Rainbow Six zegar odliczający czas do swojej kolejnej, wielkiej zapowiedzi. Czego należy się spodziewać?

Po Rainbow Six: Lockdown czas na Rainbow Six: Critical Hour
Po Rainbow Six: Lockdown czas na Rainbow Six: Critical Hour

wiadomość13 stycznia 2006

Posiadacze PeCetów ciągle jeszcze czekają na nadejście gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown, a tymczasem firma Ubisoft Entertainment już przygotowuje następczynię tej taktycznej gry akcji, przeznaczoną wyłącznie dla konsol PlayStation 2 i Xbox. Za około dwa miesiące na sklepowe półki trafi pozycja pt. Tom Clancy’s Rainbow Six: Critical Hour.

PS2
XBOX