Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Thronefall (PC)
OkładkaThronefall (PC)

Thronefall PC

Ukazana w widoku izometrycznym strategiczna gra czasu rzeczywistego, opracowana przez niezależne studio GrizzlyGames. Twórz kolejne budynki, systematycznie poszerzając swoje królestwo oraz tocz zwycięskie bitwy z najeżdżającymi Twe ziemie wojskami w minimalistycznym Thronefall.

Strategiczne | RTS | tower defense | średniowiecze | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thronefall Premiera PC

wczesny dostęp

2sierpnia2023

2024

Steam

2024

producent: GrizzlyGames wydawca: GrizzlyGames

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Thronefall to minimalistyczna strategia, opracowana przez dwóch niezależnych twórców – Jonasa Tyrollera oraz Paula Schnepfa. Przed premierą pełnej gry, ustaloną na 2 sierpnia 2023 roku, na platformie Steam ukazała się jej wersja demonstracyjna.

Mechanika

Tytuł ten stanowi uproszczoną wersję klasycznej strategii, pozbawioną skomplikowanych mechanik i połączoną ze sporą dawką hack ‘n slay. Za dnia nasz bohater zajmuje się rozbudową swojego królestwa, aby nocą bronić je przed nacierającymi przeciwnikami.

Na samym początku dysponujemy wyłącznie jedną postacią, uzbrojoną w określony typ uzbrojenia i dosiadającą rumaka, z którego pomocą możemy dowolnie przemieszczać się po lokacjach. Po odnalezieniu dogodnego miejsca na założenie osady nasz bohater stawia pierwszy, kluczowy dla dalszej rozgrywki budynek. Zamek stanowi centralny punkt królestwa, który musimy chronić za wszelką cenę, w momencie, gdy zostanie zniszczony, następuje bowiem koniec rozgrywki.

Aby budować potrzebna nam określona ilość monet, które nabywamy głównie podczas walki. Bitwy z wrogimi wojskami rozgrywają się po zmroku. Początkowo mierzymy się z niewielkimi oddziałami, łatwymi do odparcia mocą jednego bohatera. Poza standardowymi atakami (czyli umiejętnością pasywną) nasza postać korzysta również w starciach z umiejętności aktywnej, zależnej od rodzaju broni, jaką wybraliśmy przed walką.

Kolejnym sposobem na zwiększenie naszego dochodu jest budowanie domów. Każdy dom, który przetrwa nocny atak, zapewnia określoną ilość złota rano. Dzięki zdobytym monetom możemy nie tylko stawiać nowe budowle, ale też rozbudowywać te stare. Ulepszając jeden z budynków zyskujemy możliwość wyboru jednego z oferowanych bonusów.

Z czasem nacierające na nas wojska stają się coraz liczniejsze i silniejsze. Dodatkowe umocnienia pomagają w odpieraniu ich ataków, podobnie jak nowe jednostki bojowe, które możemy rekrutować po wybudowaniu odpowiednich budowli.

Kwestie techniczne

Thronefall posiada uproszczoną oprawę wizualną, o przyjemnej, minimalistycznej kolorystyce. Każda z lokacji ukazana została w widoku izometrycznym. Za dnia ścieżka audio ogranicza się właściwie do kilku efektów dźwiękowych, nocą natomiast odpieraniu ataków towarzyszy żywa muzyka instrumentalna, idealnie wpasowująca się w średniowieczne klimaty.

Ostatnia modyfikacja 2 sierpnia 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Thronefall cena w dniu premiery: 31,99 PLN

Wymagania wiekowe Thronefall: 12+

Thronefall Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-9600 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 10 64-bit