Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Stillness of the Wind (PC)

The Stillness of the Wind PC

Gra przygodowa z elementami symulacji życia, w której wcielamy się w Talmę – staruszkę wiodącą spokojny żywot w opustoszałej wiosce.

Przygodowe | rolnicze | 2D | symulator życia | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka The Stillness of the Wind (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2019

The Stillness of the Wind jest grą przygodową z elementami symulacji życia, za której opracowaniem stoi niezależne studio Memory of God. Produkcja wydana na platformie PC stanowi komercyjne rozwinięcie pomysłów zapoczątkowanych w Where The Goats Are – darmowej pozycji będącej debiutanckim projektem tego dewelopera.

Fabuła

Akcja The Stillness of the Wind toczy się w wiosce, której mieszkańcy stopniowo wyprowadzali się do miasta; trwało to aż do momentu, kiedy pozostała w niej wyłącznie główna bohaterka – staruszka Talma. Protagonistka zbliżająca się do kresu swoich dni wiedzie samotny żywot urozmaicany jedynie przez wizyty wędrownego handlarza; mężczyzna od czasu do czasu dostarcza jej coraz bardziej niepokojące wiadomości od rodziny i przyjaciół mieszkających w mieście.

Mechanika

W wydanym na platformie PC The Stillness of the Wind akcję ukazano w widoku izometrycznym. Rozgrywka ma relaksujący, nieco senny przebieg, gdyż polega na wykonywaniu rutynowych czynności opartych na samodzielnie wypracowanym schemacie. Talma musi bowiem doić kozy i z pozyskanego mleka wyrabiać sery, zajmować się kurami i zbierać składane przez nie jajka czy uprawiać rośliny w przydomowym ogródku i odstraszać z niego ptaki. Pozyskane w ten sposób dobra może wymieniać na towary przynoszone przez wyżej wspomnianego handlarza; mowa o sianie dla kóz, nasionach, bajkach czy choćby o amunicji do strzelby. Ponadto od czasu do czasu staruszka może wybrać się na krótką wycieczkę i zwiedzić opustoszałą okolicę.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę The Stillness of the Wind utrzymano w oryginalnej, lekko kreskówkowej stylistyce i bogatej kolorystyce. Melancholijny klimat jest budowany przez spokojną muzykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Stillness of the Wind

Wymagania wiekowe The Stillness of the Wind

odpowiednia dla każdego wieku