Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchiOSPC
Okładka The Stillness of the Wind (Switch)
OkładkaThe Stillness of the Wind (Switch)

The Stillness of the Wind

Gra przygodowa z elementami symulacji życia, w której wcielamy się w Talmę – staruszkę wiodącą spokojny żywot w opustoszałej wiosce. Protagonistka zajmuje się wykonywaniem rutynowych czynności na swojej niewielkiej farmie.

Przygodowe | widok izometryczny | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Stillness of the Wind Premiera

7lut2019

PC Switch iOS

Gry podobne do The Stillness of the Wind

New Super Mario Bros. U Deluxe

Gris

Old Man's Journey

The Stillness of the Wind jest grą przygodową z elementami symulacji życia, za której opracowaniem stoi niezależne studio Memory of God. Produkcja stanowi komercyjne rozwinięcie pomysłów zapoczątkowanych w Where The Goats Are – darmowej pozycji będącej debiutanckim projektem tego dewelopera.

Fabuła

Akcja The Stillness of the Wind toczy się w wiosce, której mieszkańcy stopniowo wyprowadzali się do miasta; trwało to aż do momentu, kiedy pozostała w niej wyłącznie główna bohaterka – staruszka Talma. Protagonistka zbliżająca się do kresu swoich dni wiedzie samotny żywot urozmaicany jedynie przez wizyty wędrownego handlarza; mężczyzna od czasu do czasu dostarcza jej coraz bardziej niepokojące wiadomości od rodziny i przyjaciół mieszkających w mieście.

Mechanika

W The Stillness of the Wind akcję ukazano w widoku izometrycznym. Rozgrywka ma relaksujący, nieco senny przebieg, gdyż polega na wykonywaniu rutynowych czynności opartych na samodzielnie wypracowanym schemacie. Talma musi bowiem doić kozy i z pozyskanego mleka wyrabiać sery, zajmować się kurami i zbierać składane przez nie jajka czy uprawiać rośliny w przydomowym ogródku i odstraszać z niego ptaki. Pozyskane w ten sposób dobra może wymieniać na towary przynoszone przez wyżej wspomnianego handlarza; mowa o sianie dla kóz, nasionach, bajkach czy choćby o amunicji do strzelby. Ponadto od czasu do czasu staruszka może wybrać się na krótką wycieczkę i zwiedzić opustoszałą okolicę.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę The Stillness of the Wind utrzymano w oryginalnej, lekko kreskówkowej stylistyce i bogatej kolorystyce. Melancholijny klimat jest budowany przez spokojną muzykę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Stillness of the Wind: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Stillness of the Wind Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2
PC
Switch
iOS