Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Show (PC)

The Show PC

The Show to rasowa strategia czasu rzeczywistego, w której przenosimy się do Kalifornii końca XXI wieku i natychmiast dowiadujemy się, iż zaszły tam poważne zmiany.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka The Show (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lutego2007

The Show to rasowa strategia czasu rzeczywistego, w której przenosimy się do Kalifornii końca XXI wieku i natychmiast dowiadujemy się, iż zaszły tam poważne zmiany. Nie jest to już część Stanów Zjednoczonych, mało tego, region ten przeobrażony został w autonomiczną krainę, rządzoną niepodzielnie przez tyrana i dyktatora Lou Baxtera, miłośnika totalitarnych rządów i państwa policyjnego, w którym każdy potencjalny przeciwnik w mgnieniu oka trafia do więzienia pod specjalnym nadzorem.

Z każdym miesiącem zwiększała się liczba obywateli przeznaczonych do odsiadki, wolne miejsca w zakładach ograniczających wolność bardzo szybko topniały, przed Baxterem stanęła wizja przepełnionych więzień, w których bardzo łatwo o bunt. Przedsiębiorczy władca szybko wymyślił genialny sposób na poradzenie sobie z tym problemem – zaadaptował leżącą nieopodal na Pacyfiku sztuczną wyspę i przerobił ją na gigantyczną arenę, na której zaczął organizować śmiertelne, zespołowe boje na śmierć i życie, dostarczając spragnionym wrażeń mieszkańcom regularne, efektowne widowiska – tytułowe The Show. Do walki stanęły liczne, wyspecjalizowane w boju drużyny oraz specjalny Outlaw Team, w skład której wchodzili przedstawiciele kryminalnego światka, odsiadujący liczne wyroki za sprzeciwianie się władzy. Wzięcie udziału w zawodach i odniesienie zwycięstwa jest dla nich jedyną nadzieją na opuszczenie więziennej nędzy i szansą na lepsze życie. Stany Zjednoczone nie mogły oczywiście patrzeć na taki stan rzeczy bezczynnie, wysłały więc doskonale wyszkolonego agenta Franka Harrisa, którego zadaniem jest przedostanie się do jednego z więzień oraz infiltracja systemu rządów Baxtera od środka. Korzystając z pomocy uroczej dr Helen Smith, specjalistki od spraw technicznych, drużyna Outlaw stopniowo zdobywa coraz większe znaczenie, aby docelowo rozbić totalitarny system rządów tyrana od środka i uwolnić stan od policyjnego terroru.

Rozbudowana, wciągająca warstwa fabularna ma za zadanie nadać graczowi jasny cel rozgrywki i zachęcić go do przechodzenia kolejnych misji. Na wielkiej, brutalnej arenie ściera się w sumie aż dwadzieścia różnych drużyn, każda posiadająca własnego przywódcę oraz dysponująca unikalnym, charakterystycznym dla siebie zestawem zaawansowanych technologii oraz jednostek, w tym majestatycznych mechów i mechanicznych żołnierzy piechoty (tzw. botów). Łącznie mamy do dyspozycji 15 modeli kroczących, mechanicznych wojowników oraz 21 jednostek piechoty, przy czym każdy oddział posiada własny zestaw specjalnych umiejętności i może zostać w różnoraki sposób ulepszony. W czasie taktycznych potyczek dowodzimy znaczną ilością jednostek, których liczba może znacznie przekraczać setkę żołnierzy i maszyn bojowych – nic dziwnego, mamy wszakże do czynienia z futurystycznym show, gdzie efekciarstwo i brutalność należą do głównych atrakcji programu. Oczywiście, zanim zaczniemy wymianę ognia z konkurencją, musimy skonstruować szkielet naszych sił zbrojnych, a nie uda nam się tego dokonać bez odpowiedniego zarządzania zasobami i rozbudowywania głównej bazy o dodatkowe placówki wydobywcze oraz strażnicze.

Podstawowy tryb single player koncentruje się na historii wspomnianego agenta Harrisa i perypetiach związanego z nim oddziału Outlaw. Wykonujemy więc liczne, czasem bardzo oryginalne, zadania, a także mamy przyjemność wziąć bezpośredni udział w serwowanym przez Baxtera, futurystycznym widowisku. Ponadto, możemy dogadać się z kolegami i rozpocząć rozgrywkę sieciową – do czterech graczy może rywalizować na dziesięciu specjalnie przygotowanych do tego celu mapach. Cała warstwa merytoryczna została odziana w nowoczesną szatę graficzną, w pełni obsługującą współczesne technologie wizualne, m.in.: warunki pogodowe (mgła, burze piaskowe, miraże), refleksy światła na wodzie, generacja światłocieni w czasie rzeczywistym oraz dopracowany system fizyczny, opierający się na zasadzie szmacianej laleczki (ragdoll).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Show

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Show

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows XP

The Show w
The Show w "złocie", demo w drodze

wiadomość7 lutego 2007

Niemiecka firma Sixteen Tons Entertainment poinformowała wczoraj, że jej najnowsza gra o nazwie The Show uzyskała „złoty” status. To już ostatni etap produkcji programu, który na rynku zadebiutuje 23 lutego bieżącego roku.