Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Show (PC)
OkładkaThe Show (PC)

The Show PC

The Show to rasowa strategia czasu rzeczywistego, w której przenosimy się do Kalifornii końca XXI wieku i natychmiast dowiadujemy się, iż zaszły tam poważne zmiany.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Show Premiera PC

23lutego2007

producent: Sixteen Tons Entertainment wydawca: Take 2 Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Show to rasowa strategia czasu rzeczywistego, w której przenosimy się do Kalifornii końca XXI wieku i natychmiast dowiadujemy się, iż zaszły tam poważne zmiany. Nie jest to już część Stanów Zjednoczonych, mało tego, region ten przeobrażony został w autonomiczną krainę, rządzoną niepodzielnie przez tyrana i dyktatora Lou Baxtera, miłośnika totalitarnych rządów i państwa policyjnego, w którym każdy potencjalny przeciwnik w mgnieniu oka trafia do więzienia pod specjalnym nadzorem.

Z każdym miesiącem zwiększała się liczba obywateli przeznaczonych do odsiadki, wolne miejsca w zakładach ograniczających wolność bardzo szybko topniały, przed Baxterem stanęła wizja przepełnionych więzień, w których bardzo łatwo o bunt. Przedsiębiorczy władca szybko wymyślił genialny sposób na poradzenie sobie z tym problemem – zaadaptował leżącą nieopodal na Pacyfiku sztuczną wyspę i przerobił ją na gigantyczną arenę, na której zaczął organizować śmiertelne, zespołowe boje na śmierć i życie, dostarczając spragnionym wrażeń mieszkańcom regularne, efektowne widowiska – tytułowe The Show. Do walki stanęły liczne, wyspecjalizowane w boju drużyny oraz specjalny Outlaw Team, w skład której wchodzili przedstawiciele kryminalnego światka, odsiadujący liczne wyroki za sprzeciwianie się władzy. Wzięcie udziału w zawodach i odniesienie zwycięstwa jest dla nich jedyną nadzieją na opuszczenie więziennej nędzy i szansą na lepsze życie. Stany Zjednoczone nie mogły oczywiście patrzeć na taki stan rzeczy bezczynnie, wysłały więc doskonale wyszkolonego agenta Franka Harrisa, którego zadaniem jest przedostanie się do jednego z więzień oraz infiltracja systemu rządów Baxtera od środka. Korzystając z pomocy uroczej dr Helen Smith, specjalistki od spraw technicznych, drużyna Outlaw stopniowo zdobywa coraz większe znaczenie, aby docelowo rozbić totalitarny system rządów tyrana od środka i uwolnić stan od policyjnego terroru.

Rozbudowana, wciągająca warstwa fabularna ma za zadanie nadać graczowi jasny cel rozgrywki i zachęcić go do przechodzenia kolejnych misji. Na wielkiej, brutalnej arenie ściera się w sumie aż dwadzieścia różnych drużyn, każda posiadająca własnego przywódcę oraz dysponująca unikalnym, charakterystycznym dla siebie zestawem zaawansowanych technologii oraz jednostek, w tym majestatycznych mechów i mechanicznych żołnierzy piechoty (tzw. botów). Łącznie mamy do dyspozycji 15 modeli kroczących, mechanicznych wojowników oraz 21 jednostek piechoty, przy czym każdy oddział posiada własny zestaw specjalnych umiejętności i może zostać w różnoraki sposób ulepszony. W czasie taktycznych potyczek dowodzimy znaczną ilością jednostek, których liczba może znacznie przekraczać setkę żołnierzy i maszyn bojowych – nic dziwnego, mamy wszakże do czynienia z futurystycznym show, gdzie efekciarstwo i brutalność należą do głównych atrakcji programu. Oczywiście, zanim zaczniemy wymianę ognia z konkurencją, musimy skonstruować szkielet naszych sił zbrojnych, a nie uda nam się tego dokonać bez odpowiedniego zarządzania zasobami i rozbudowywania głównej bazy o dodatkowe placówki wydobywcze oraz strażnicze.

Podstawowy tryb single player koncentruje się na historii wspomnianego agenta Harrisa i perypetiach związanego z nim oddziału Outlaw. Wykonujemy więc liczne, czasem bardzo oryginalne, zadania, a także mamy przyjemność wziąć bezpośredni udział w serwowanym przez Baxtera, futurystycznym widowisku. Ponadto, możemy dogadać się z kolegami i rozpocząć rozgrywkę sieciową – do czterech graczy może rywalizować na dziesięciu specjalnie przygotowanych do tego celu mapach. Cała warstwa merytoryczna została odziana w nowoczesną szatę graficzną, w pełni obsługującą współczesne technologie wizualne, m.in.: warunki pogodowe (mgła, burze piaskowe, miraże), refleksy światła na wodzie, generacja światłocieni w czasie rzeczywistym oraz dopracowany system fizyczny, opierający się na zasadzie szmacianej laleczki (ragdoll).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Show

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

The Show Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5600 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP