Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Horde (PC)

The Horde PC

The Horde w dzisiejszych standardach można określić mianem strategii czasu rzeczywistego, chociaż w porównaniu do żelaznych pozycji tamtych czasów, Command & Conquer, czy WarCraft II, jest raczej produktem z zupełnie innej bajki.

Strategiczne

PC Windows
Okładka The Horde (PC)

producent: Toys for Bob

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22marca1994

The Horde w dzisiejszych standardach można określić mianem strategii czasu rzeczywistego, chociaż w porównaniu do żelaznych pozycji tamtych czasów, Command & Conquer, czy WarCraft II, jest raczej produktem z zupełnie innej bajki. W grze wcielamy się w postać Chauncey'a, służącego na dworze króla Winthropa, który na wskutek fatalnego zbiegu okoliczności otrzymał tytuł szlachecki, „wypaśny” miecz do ręki i rozkaz ochrony przygranicznych włości przez zakusami tytułowej Hordy.

Rozgrywka podzielona jest na dwie tury. Podczas pierwszej z nich planujemy rozwój wioski, uwzględniając wszelkie aspekty ekonomiczne, a także usprawniamy ją w stacjonarne środki obronne. Druga tura to już zwykła zręcznościowa jatka, w której naszym zadaniem jest jak najszybsze wyeliminowanie przeciwnika, zanim ten zdoła narobić niewyobrażalnych szkód. Bo trzeba pamiętać, że tytułowa Horda, w której skład wchodzą czerwone stworki, są wiecznie głodne i zarówno pochłanianie upraw, jak i inwentarza przekładają ponad wszystko. Gra jest stosunkowo trudna, jako że w miarę rozwoju sytuacji jesteśmy wysyłani do kolejnych, coraz bardziej skomplikowanych w eksploatacji krain, a jakby tego było mało, stworków z roku na rok przybywa, w dodatku zdecydowanie groźniejszych niż na początku.

Gra ma jedną niezaprzeczalną zaletę, jest naładowana olbrzymią porcją humoru. Zarówno dworska intryga śledzona w digitalizowanych przerywnikach, jak i fantastyczna grafika wszelkich stworzeń występujących w grze, wywołuje bardzo pozytywne wrażenia. Duży stopień komplikacji i rozmaitość zdarzeń losowych, także dodają jej niewątpliwego uroku. The Horde to produkt jedyny w swoim rodzaju, niebanalny, śmieszny i co najważniejsze, bardzo grywalny...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Horde

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Horde

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386 25MHz
  • 4MB RAM
  • VGA

U.V. Impaler Ekspert 8 stycznia 2011

The Horde to doskonały przykład na to, że nawet mała, nieznana nikomu firma potrafi stworzyć przyjemny w odbiorze i szalenie grywalny produkt. Oczywiście gra posiada pewne mankamenty, ale nie zmienia to faktu, że jest to jedna z tych perełek, których grzech nie znać. Znakomita zabawa gwarantowana.

8.5