Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Great War: Western Front (PC)
OkładkaThe Great War: Western Front (PC)

The Great War: Western Front PC

Gra strategiczna, która łączy elementy RTS-a i strategii turowej. W The Great War: Western Front od studia Petroglyph bierzemy udział w działaniach na froncie zachodnim I wojny światowej, dowodząc oddziałami ententy lub państw centralnych.

Strategiczne | I wojna światowa | RTS | turowe | wojenne | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Great War: Western Front Premiera PC

2023

producent: Petroglyph wydawca: Frontier Foundry

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Great War: Western Front

Company of Heroes 3

Sudden Strike 4

Men of War II

The Great War: Western Front jest osadzoną podczas I wojny światowej grą strategiczną, która łączy elementy RTS-a i strategii turowej. Za opracowaniem tego tytułu stoją weterani gatunku, czyli założone przez byłych twórców serii Command & Conquer studio Petroglyph Games, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie projekty, jak Star Wars: Empire at War, Panzer General: Allied Assault, Grey Goo lub Conan Unconquered. By zapewnić możliwie najwyższy poziom realizmu, na potrzeby opisywanego projektu deweloperzy nawiązali współpracę z londyńskim Imperial War Museum.

Fabuła

The Great War: Western Front zabiera nas w podróż do lat 1914-1919, na pola bitew I wojny światowej, a dokładnie – na front zachodni. Produkcja pozwala nam stanąć po stronie ententy (Trójporozumienia) bądź państw centralnych (Trójprzymierza) i wziąć udział w kluczowych bitwach, odtwarzając historyczne wydarzenia lub zmieniając bieg historii.

Mechanika

W The Great War: Western Front akcję oglądamy z lotu ptaka. Rozgrywka toczy się tutaj niejako na dwóch poziomach, z których pierwszym jest dowodzenie całym teatrem działań. Na przestrzeni kolejnych tur, wysyłamy do boju jednostki, prowadzimy badania nad nowymi technologiami oraz dbamy o linie zaopatrzeniowe i rozmieszczenie zasobów na całej długości frontu. Poza tym tytuł pozwala nam wcielić się w rolę dowódcy polowego i wziąć bezpośredni udział w poszczególnych bitwach. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie dowodzimy oddziałami, tworząc sieci okopów i szturmując pozycje wroga bądź broniąc się przed jego atakami.

W grze zaimplementowano zmienne warunki atmosferyczne. Na przestrzeni kolejnych miesięcy, potyczki toczą się nie tylko w trakcie upałów, lecz również podczas ulewnych deszczy czy opadów śniegu. Pogoda wpływa na skuteczność naszej artylerii i mobilność jednostek, toteż warto zawczasu dostosować do niej obraną przez siebie taktykę. Ponadto nasze działania na polu walki nie pozostają bez wpływu na wygląd lokacji, w których toczą się starcia; ostrzał artyleryjski powoduje powstawanie lejów w ziemi, a grzęznące w błocie czołgi tworzą w nim trwałe bruzdy. Okopy natomiast mogą posłużyć nam nie tylko w trakcie pojedynczej bitwy, lecz również podczas kolejnych, kiedy wojna wróci na dane terytorium.

Co zaś tyczy się jednostek, które posyłamy do walki – mowa o piechocie, artylerii oraz czołgach. W miarę postępów odkrywamy też nowe technologie, jak choćby gazy bojowe, których umiejętne wykorzystywanie może odmienić wynik niejednego starcia. Każda z frakcji posiada też indywidualny zestaw mocnych stron, z których należy robić użytek.

Tryby gry

Oprócz obszernej kampanii, The Great War: Western Front oferuje możliwość wzięcia udziału w pojedynczych bitwach historycznych. Poza tym w grze zaimplementowano tryb potyczek. Tytuł pozwala również na multiplayerową zabawę z innymi graczami przez Internet.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry The Great War: Western Front utrzymano w charakterystycznej, „brudnej” stylistyce i kolorystyce, w której dominują odcienie brązu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe The Great War: Western Front: 12+