Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Test Drive II: The Duel (PC)
OkładkaTest Drive II: The Duel (PC)

Test Drive II: The Duel PC

Druga odsłona Test Drive, kultowej serii gier przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, pozwalającej poczuć namiastkę jazdy szybkimi samochodami wyścigowymi, nieosiągalnymi dla przeciętnego użytkownika dróg.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Test Drive II: The Duel Premiera PC

7lipca1989

producent: Distinctive Software, Inc. wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Test Drive II: The Duel

Test Drive (1987)

4D Sports Driving

Toyota Celica GT Rally

Druga odsłona Test Drive, kultowej serii gier przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, pozwalającej poczuć namiastkę jazdy szybkimi samochodami wyścigowymi, nieosiągalnymi dla przeciętnego użytkownika dróg.

The Duel, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli nam wziąć udział w pojedynku. Naszym przeciwnikiem może być upływający czas, a także komputerowy lub żywy przeciwnik. Do wyboru są tylko dwa samochody: Ferrari F40 i Porsche 959, ponadto gra jest tak skonstruowana, że oponent jedzie zawsze innym autem niż my. Jeśli komuś przeszkadzały nudne plenery w pierwszej części gry, zapewne ucieszy go fakt, że w Test Drive II, jest pod tym względem o wiele lepiej. Tym razem możemy się ścigać klimacie umiarkowanym, pustynnym, a także wśród znanych już górskich szczytów, gęsto urozmaiconych tunelami. Autorzy nie zrezygnowali z obecności policji, znowu trzeba więc uważać na ograniczenia prędkości, chociaż tutaj i tak nie ma ona większego znaczenia, jako że cały czas musimy myśleć o upływającym czasie, lub siedzącym nam na karku przeciwniku. Na drogach pojawiło się także więcej samochodów, co nie ułatwia zadania.

Grafika nie uległa znaczącej poprawie, dlatego ktoś komu przeszkadzały archaizm oprawy wizualnej pierwszej części, do tej także niespecjalnie się przekona. Największą zaletą gry jest jazda przeciwko koledze, co odbywa się na jednym komputerze, dzięki zastosowaniu opcji podzielenia obrazu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive II: The Duel: Odpowiednia dla każdego wieku.

Test Drive II: The Duel Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 640 KB RAM