Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Telltale Batman: Shadows Edition (PC)
OkładkaTelltale Batman: Shadows Edition (PC)

Telltale Batman: Shadows Edition

Pakiet zawierający dwie gry z serii Batman: The Telltale Series, a także opracowane specjalnie z myślą o nim DLC Shadows Mode. Wprowadza ono do obu pozycji tryb z alternatywną kolorystyką w stylu noir oraz odświeżone tekstury.

Przygodowe | DC Comics | Batman | komiksy | superbohaterowie | pakiet | reedycje/remastery/remaki

Telltale Batman: Shadows Edition Premiera

17gru2019

PC XONE

19mar2020

Switch

20mar2020

PS4

Telltale Batman Shadows Edition to pakiet zawierający dwie odsłony przygodowego cyklu Batman: The Telltale Series, a także dwa DLC zatytułowane Shadows Mode, które wprowadzają do każdej z nich nową kolorystykę w stylu noir. Za opracowaniem omawianej pozycji stoi składający się między innymi z pracowników dawnego Telltale Games zespół LCG Entertainment.

Fabuła

Telltale Batman Shadows Edition tworzą dwie gry, czyli Batman: The Telltale Series oraz Batman: The Telltale Series - The Enemy Within. Na każdy z owych tytułów składa się pięć epizodów, a ich fabuła nie stanowi adaptacji żadnego z filmów czy komiksów o Człowieku-Nietoperzu. Zamiast tego otrzymujemy autorską wizję deweloperów, którzy na własny sposób przedstawiają miasto Gotham oraz interpretują zarówno głównego bohatera, jak i inne postacie z uniwersum.

W Batman: The Telltale Series gracze mogą prześledzić losy Batmana na wczesnym etapie kariery, obserwując, jak wcielający się w niego Bruce Wayne próbuje pogodzić życie prywatne ze swoją misją polegającą na walce ze złoczyńcami grasującymi w Gotham City. W prezentującym dalsze losy bohatera Batman: The Telltale Series - The Enemy Within możemy natomiast ujrzeć na własne oczy „narodziny” Jokera, a także zobaczyć, jak prowadzący podwójne życie Bruce Wayne coraz bardziej pogrąża się w mroku.

Mechanika

Rozgrywka w grach tworzących Telltale Batman Shadows Edition nie odbiega od schematu, do którego przez lata przyzwyczaiło nas studio Telltale Games. Choć mamy do czynienia z grą przygodową, w trakcie zabawy nie rozwiązujemy zagadek. Zamiast tego obserwujemy rozwój fabuły i prowadzimy liczne rozmowy, a także podejmujemy decyzje (często niejednoznaczne moralnie) wpływające na dalszy rozwój opowieści. W grze nie zabrakło również scen akcji, które zrealizowano w formie sekwencji QTE.

Kwestie techniczne

Dopełnieniem gier tworzących kompilację Telltale Batman Shadows Edition są DLC Shadows Mode, które wprowadzają do każdej z nich tekstury wyższej jakości i przynoszą na nowo pokolorowaną szatę graficzną w stylistyce noir. Całość utrzymano w niemal monochromatycznych barwach, aczkolwiek zachowano przy tym nieliczne kolorowe akcenty. Warto zaznaczyć, że posiadacze oryginalnych wersji gier spod szyldu Batman: The Telltale Series mogą zaktualizować ich warstwę wizualną poprzez zakup samych DLC.

Tryb gry: single player  

Telltale Batman: Shadows Edition cena w dniu premiery: 101,96 PLN

Wymagania wiekowe Telltale Batman: Shadows Edition: 18+

PC
XONE
PS4
Switch