Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Task Force Admiral (PC)

Task Force Admiral PC

Gra strategiczna osadzona w czasach drugiej wojny światowej. W Task Force Admiral wcielamy się w admirała kierującego siłami morskimi i powietrznymi na Pacyfiku. Produkcja została opracowana przez firmę Drydock Dreams Games.

Strategiczne | FPP | II wojna światowa | RTS | samoloty | statki | historyczne

PC Windows
Okładka Task Force Admiral (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Task Force Admiral to gra strategiczna osadzona w realiach II wojny światowej – a konkretniej w teatrze wojennym na Pacyfiku. Produkcja pozwala graczom pokierować amerykańskimi lotniskowcami i samolotami. Tytuł został opracowany przez studio Drydock Dreams Games. Wydawcą jest firma MicroProse Software.

Fabuła

Akcja Task Force Admiral rozgrywa się w 1942 roku. Gracz wciela się w admirała odpowiedzialnego za lotniskowce stacjonujące na Pacyfiku.

Mechanika

Task Force Admiral jest produkcją strategiczną, jednak nie odgrywamy w niej roli bezcielesnego sprawcy, który porusza wojskami niczym marionetkami. Zamiast tego wcielamy się w konkretną osobę i możemy obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby (tzw. FPP). Gracz może też zdecydować się na widok z góry. Stoimy po stronie USA i mamy jasno określonego przeciwnika – Japonię. W grze znaleźć można postacie znane z historii i szereg pomniejszych detali (chodzi m.in. o kolorystykę stosowaną przez poszczególne eskadry). Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, ale mamy możliwość jej pauzowania.

Podstawowym zadaniem jest kierowanie posiadanymi siłami w taki sposób, by odnieść zwycięstwo. Twórcy położyli nacisk na realizm – nie znajdziemy tu drzewek rozwoju, statystyk i idealnych narzędzi komunikacyjnych. Musimy podejmować zdroworozsądkowe decyzje w oparciu o zaobserwowany stan rzeczy – tak, jakbyśmy byli na miejscu. Poszczególne statki i samoloty zostały pieczołowicie odtworzone – tak, by pod względem możliwości bojowych przypominały swoje odpowiedniki z prawdziwego świata.

Starcia odznaczają się częściową losowością – specjalna mechanika dostosowuje wykorzystując zestaw przygotowanych wydarzeń i elementów.

Tryby gry

W Task Force Admiral możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza, obejmujący kilkadziesiąt różnych scenariuszy. Gracze mają też możliwość tworzenia własnych bitew z wykorzystaniem rozbudowanego edytora.

Kwestie techniczne

Task Force Admiral oferuje całkiem ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika odbiega nieco od branżowej czołówki, ale poszczególne statki i samoloty prezentują się dobrze i przypominają swoje odpowiedniki z prawdziwego świata (mamy też realistyczny model zniszczeń). Solidnie wypada także ocean oraz ląd, który od czasu do czasu mamy okazję obserwować z przestworzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Task Force Admiral

12+

Wymagania sprzętowe Task Force Admiral

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7
Nowy MicroProse ujawnia swoje pierwsze gry wojenne
Nowy MicroProse ujawnia swoje pierwsze gry wojenne

wiadomość5 maja 2020

Poznaliśmy pierwsze tytuły, których wydaniem zajmie się odrodzone MicroProse Software. Jak się okazuje, wydawca nie zapowiedział żadnej nowej produkcji, lecz przygarnął pod swoje skrzydła obiecujące gry wojenne znane od wielu miesięcy.