Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Task Force Admiral (PC)
OkładkaTask Force Admiral (PC)

Task Force Admiral PC

Gra strategiczna osadzona w czasach drugiej wojny światowej. W Task Force Admiral wcielamy się w admirała kierującego siłami morskimi i powietrznymi na Pacyfiku. Produkcja została opracowana przez firmę Drydock Dreams Games.

Strategiczne | FPP | II wojna światowa | RTS | samoloty | statki | historyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Task Force Admiral Premiera PC

październik2022

Steam

październik2022

producent: Drydock Dreams Games wydawca: MicroProse Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Task Force Admiral to gra strategiczna osadzona w realiach II wojny światowej – a konkretniej w teatrze wojennym na Pacyfiku. Produkcja pozwala graczom pokierować amerykańskimi lotniskowcami i samolotami. Tytuł został opracowany przez studio Drydock Dreams Games. Wydawcą jest firma MicroProse Software.

Fabuła

Akcja Task Force Admiral rozgrywa się w 1942 roku. Gracz wciela się w admirała odpowiedzialnego za lotniskowce stacjonujące na Pacyfiku.

Mechanika

Task Force Admiral jest produkcją strategiczną, jednak nie odgrywamy w niej roli bezcielesnego sprawcy, który porusza wojskami niczym marionetkami. Zamiast tego wcielamy się w konkretną osobę i możemy obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby (tzw. FPP). Gracz może też zdecydować się na widok z góry. Stoimy po stronie USA i mamy jasno określonego przeciwnika – Japonię. W grze znaleźć można postacie znane z historii i szereg pomniejszych detali (chodzi m.in. o kolorystykę stosowaną przez poszczególne eskadry). Akcja toczy się w czasie rzeczywistym, ale mamy możliwość jej pauzowania.

Podstawowym zadaniem jest kierowanie posiadanymi siłami w taki sposób, by odnieść zwycięstwo. Twórcy położyli nacisk na realizm – nie znajdziemy tu drzewek rozwoju, statystyk i idealnych narzędzi komunikacyjnych. Musimy podejmować zdroworozsądkowe decyzje w oparciu o zaobserwowany stan rzeczy – tak, jakbyśmy byli na miejscu. Poszczególne statki i samoloty zostały pieczołowicie odtworzone – tak, by pod względem możliwości bojowych przypominały swoje odpowiedniki z prawdziwego świata.

Starcia odznaczają się częściową losowością – specjalna mechanika dostosowuje wykorzystując zestaw przygotowanych wydarzeń i elementów.

Tryby gry

W Task Force Admiral możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tryb dla pojedynczego gracza, obejmujący kilkadziesiąt różnych scenariuszy. Gracze mają też możliwość tworzenia własnych bitew z wykorzystaniem rozbudowanego edytora.

Kwestie techniczne

Task Force Admiral oferuje całkiem ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika odbiega nieco od branżowej czołówki, ale poszczególne statki i samoloty prezentują się dobrze i przypominają swoje odpowiedniki z prawdziwego świata (mamy też realistyczny model zniszczeń). Solidnie wypada także ocean oraz ląd, który od czasu do czasu mamy okazję obserwować z przestworzy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.9 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Task Force Admiral: 12+

Task Force Admiral Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7