Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Tytuły ekskluzywne PlayStation - Gry Symulacje

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje o tematyce tytuły ekskluzywne PlayStation ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Symulacje
tytuły ekskluzywne PlayStation
PC
PC Windows
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 47 Sony PlayStation 32 Sony PlayStation 212
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable6 PlayStation Vita4
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Ace Combat: Squadron Leader
Ace Combat: Squadron Leader

Symulacje 25 października 2004

The Unsung War jest już piątą edycją popularnego zręcznościowego symulatora odrzutowców bojowych Ace Combat firmy Namco. Podobnie jak w poprzednich częściach akcja gry toczy się w alternatywnej rzeczywistości naszego świata.

PS2

Railfan
Railfan

Symulacje 20 grudnia 2006

Railfan to symulator kolejowy przygotowany przez ekipę mającą na swoim koncie takie pozycje jak Train Simulator i Let's Go By Train!. Gra została stworzona wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 3 i wykorzystuje największe atuty owej platformy sprzętowej.

PS3

Ace Combat X: Skies of Deception
Ace Combat X: Skies of Deception

Symulacje 17 października 2006

Ace Combat X: Skies of Deception jest kolejną grą z hitowej serii, łączącej elementy zręcznościowe i symulacyjne.. Zgodnie z tradycją, sięgającą połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku, developerzy z Namco pozwolili nam na wcielenie się w postać wojskowego pilota, zasiadającego za sterami nowoczesnych bojowych samolotów odrzutowych.

PSP

I'm Hungry
I'm Hungry

Symulacje 3 lipca 2019

Humorystyczny symulator, który pozwala graczom wcielić się w pracownika stoiska gastronomicznego. I'm Hungry zostało przygotowane z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości oraz kontrolerach ruchu i oferuje kilkanaście poziomów z przeróżnymi wyzwaniami. Tytuł został opracowany przez firmę Winking Entertainment.

PS4

Aces of War
Aces of War

Symulacje 30 czerwca 2006

Aces of War to pozycja, będąca symulacją lotów samolotami. Akcja niniejszej pozycji została usytuowana w czasie II Wojny Światowej, w związku z czym użytkownik ma szansę na wzięcie udziału w wielu ekscytujących bitwach z tamtego okresu. Każde z zaimplementowanych starć militarnych zostało przedstawione zgodnie z rzeczywistością.

PS2PSP

Track Lab
Track Lab

Symulacje 22 sierpnia 2018

Narzędzie do tworzenia muzyki, w którym przy użyciu rozbudowanego zestawu dźwięków możemy komponować utwory rockowe, hiphopowe czy piosenki z pogranicza techno i trance’u. Track Lab powstał z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej – gra wymaga do zabawy również kontrolerów ruchowych.

PS4

PlayStation Vita Zwierzaki
PlayStation Vita Zwierzaki

Symulacje 3 czerwca 2014

PlayStation Vita Pets to gra dla najmłodszych, której głównym bohaterem są psy. Wybrawszy jednego z czterech pupili, zapewniamy mu opiekę i bawimy się z nim, ucząc go nowych sztuczek i wyposażając w akcesoria czy zabawki. Możemy też przeżywać przygody, eksplorując rozległą wyspę, pełną tajemniczych miejsc do zbadania.

PSV

Organ Trail: Complete Edition
Organ Trail: Complete Edition

Symulacje 14 lipca 2016

Kompletna edycja oldskulowej gry symulacyjnej z elementami RPG, traktującej o przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie. Gra stanowi swoisty pastisz klasyka The Oregon Trail, opowiadającego o losach osadników kolonizujących Amerykę. Podczas rozgrywki kierujemy grupą ocalałych ludzi, podróżujących po USA zdezelowanym samochodem, a zabawa koncentruje się głównie na walce o przetrwanie. W tym celu musimy gromadzić jedzenie i różne przydatne przedmioty, np.

PS4PSV

World War II: Battle over Europe
World War II: Battle over Europe

Symulacje 19 października 2007

Strzelanina, w której wcielamy się w postać pilota z okresu II Wojny Światowej. Uczestniczymy w efektownych powietrznych starciach, rozgrywając ponad 50 misji.

PS2

MACH.: Modified Air Combat Heroes
MACH.: Modified Air Combat Heroes

Symulacje 20 lutego 2007

M.A.C.H.: Modified Air Combat Heroes to gra akcji, w której kontrolujemy bojowe samoloty odrzutowe. Nie są to jednak zwyczajne maszyny tego typu, gdyż zostały one poddane swoistemu tuningowi przez właścicieli. Ci ostatni to wcale nie wielkie armie, lecz osoby prywatne.

PSP

Farming Simulator
Farming Simulator

Symulacje 1 maja 2013

Konsolowa wersja przebojowej serii Farming Simulator. Gra jest portem mobilnej edycji tytułu i pozwala na uprawę roli, przy wykorzystaniu autentycznego i licencjonowanego sprzętu. Tytuł posiada tryb kariery, w którym stopniowo wykupujemy pola oraz coraz lepsze wyposażenie, zarabiając na sprzedawanych plonach.

PSV

The Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution
The Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution

Symulacje 19 lipca 2017

Interaktywny koncert stworzony z myślą o konsoli PlayStation 4 oraz okularach do rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. The Idolmaster Cinderella Girls: Viewing Revolution jest spin-offem popularnego w Japonii cyklu The Idolmaster, w związku z czym fani mogą oglądać na scenie (i posłuchać) bohaterki znane z wcześniejszych gier oraz serialu anime. Występy odbywają się na dużej scenie w sali wypełnionej po brzegi publicznością.

PS4

The Idolmaster: Platinum Stars
The Idolmaster: Platinum Stars

Symulacje 28 lipca 2016

Kolejna część popularnej w Japonii serii The Idolmaster, za której opracowaniem stoi zespół deweloperów z firmy Bandai Namco. Produkcja łączy cechy menadżera, visual novel oraz gry muzyczno-rytmicznej. Gracz wciela się w producenta muzycznego, którego zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek, wraz z którymi wybiera się na specjalny obóz treningowy.

PS4

City Crisis
City Crisis

Symulacje 17 lipca 2001

City Crisis studia Syscom to kolejny przedstawiciel gatunku gier symulacyjnych. Wcielamy się w rolę pilota śmigłowca, wspierającego działania policji i straży pożarnej. W zależności od tego, którą służbę wspomagamy, mamy do czynienia z trzema trybami rozgrywki.

PS2

How We Soar
How We Soar

Symulacje 29 listopada 2016

Stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR gra eksploracyjna autorstwa brytyjskiego studia Penny Black, założonego przez byłych pracowników Cryteka i Free Radical Design. Akcja How We Soar przenosi nas do fantastycznego uniwersum, wykreowanego w umyśle pewnego pisarza. Podczas zabawy staramy się zaś przywrócić porządek w owym świecie i poskładać w całość porozrzucane wspomnienia autora, szybując na grzbiecie mitycznego ptaka – ognistego feniksa.

PS4

The Idolmaster: One For All
The Idolmaster: One For All

Symulacje 15 maja 2014

Kolejna odsłona popularnej w Japonii serii The Idolmaster. Wcielamy się w producenta muzycznego, którego zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek. Tytuł porzuca wiele kompleksowych opcji menadżerskich poprzednika, w tym sztywny limit czasowy zabawy, w zamian oferując więcej elementów przygodowych i interakcji z bohaterkami.

PS3

The Idolmaster: Stella Stage
The Idolmaster: Stella Stage

Symulacje 21 grudnia 2017

Kolejna odsłona popularnego w Japonii cyklu The Idolmaster, która podobnie jak wcześniejsze części serii łączy elementy zaczerpnięte z menadżerów i gier rytmicznych z cechami charakterystycznymi dla produkcji typu visual novel. Gracz po raz kolejny wciela się w początkującego producenta muzycznego, a jego zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek w taki sposób, by mogły one wystąpić na legendarnym koncercie Stella Stage.

PS4

Pilot Academy
Pilot Academy

Symulacje 27 października 2006

Gra pozwala na zaznajomienie się z podstawowymi zasadami sterowania podniebną maszyną oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w czasie wykonywania kolejnych zadań i podejmowania nowych wyzwań.

PSP

Deer Hunter
Deer Hunter

Symulacje 22 grudnia 2003

Klasyczny symulator łowiecki, po raz pierwszy w wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 2. Wcielamy się w postać myśliwego i polujemy na kilkadziesiąt różnych gatunków zwierząt.

PS2

Sky Odyssey
Sky Odyssey

Symulacje 15 listopada 2000

Stosunkowo skomplikowany symulator, w którym zajmujemy się wykonywaniem różnorakich misji, rozgrywanych w powietrzu. Na uwagę zasługuje także rozbudowane, ale przy tym dość przystępne sterowanie.

PS2

World War II: Battle over the Pacific
World War II: Battle over the Pacific

Symulacje 29 września 2006

Arcade'owa strzelanina, w której gracz wciela się w postać amerykańskiego pilota, uczestnicząc w zmaganiach na Pacyfiku. Do dyspozycji kilka różnych maszyn latających. Są to zarówno myśliwce, jak i bombowce.

PS2PSP

Fish Eyes Portable
Fish Eyes Portable

Symulacje 28 września 2006

Fish Eyes Portable to kolejna odsłona symulatora łowienia ryb, który doczekał się już wielu części na różnych konsolach.W Europie marka ta znana jest jako Real Fishing, a developer – Natsume – to szanowana firma, kojarzona między innymi z serią Harvest Moon (określaną mianem „symulatora rolnika”).

PSP

Aero Elite: Combat Academy
Aero Elite: Combat Academy

Symulacje 11 marca 2003

Trójwymiarowy symulator walk samolotami odrzutowymi. W grze dostępnych jest ponad 60 samolotów, od amerykańskich F-14B, F-15E, F-16C, czy F/A-18C oraz rosyjskich Su-27, przez japońskie F-2A, do nieco mniej typowych dla gatunku, helikoptera AH-Apache czy VTOL.

PS2

Deadly Skies III
Deadly Skies III

Symulacje 3 lutego 2004

Fabuła gry czasowo umiejscawia w akcje niedalekiej przyszłości, a obejmuje walkę dwóch potężnych frakcji o dominacje nad ziemia, oraz małą grupkę niezależnych pilotów zwanych eskadra Delta, która mimo lekceważenia przez resztę armii stara się wpłynąć na wynik konfliktu.

PS2