Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS2
Okładka Air Ranger: Rescue Helicopter (PS2)

Air Ranger Rescue PS2

Air Ranger: Rescue Helicopter

Bardzo nietypowa produkcja, w której wcielamy się w postać pilota śmigłowca ratunkowego. Do wykonania jest osiem różnych misji, między innymi udzielanie pomocy przy pożarach oraz karambolach na autostradzie.

Symulacje | helikoptery | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Air Ranger: Rescue Helicopter (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

22listopada2002

Air Ranger (gra występuje też pod tytułami Air Ranger Rescue oraz Air Ranger: Rescue Helicopter) jest bardzo nietypowym produktem. Mamy tu bowiem do czynienia z bardzo realistycznym symulatorem lotu. Gra ta pod wieloma względami przypomina serię Search & Rescue, doskonale znaną posiadaczom komputerów osobistych. Gracz wciela się w rolę pilota śmigłowca. Nie zajmuje się jednak eksterminacją jednostek wroga. Zamiast tego przystępuje się bowiem do misji o charakterze ratowniczym. Wymagane jest więc bezbłędne opanowanie znajdującej się w powietrzu maszyny. Konieczne jest też szybkie podejmowanie decyzji oraz dobrze rozeznanie w terenie, na którym prowadzone są działania. Seria Air Ranger cieszy się największą popularnością w Japonii. Opisywana gra doczekała się pełnoprawnej kontynuacji, która niestety nie dotarła do Europy. Za produkcję Air Ranger odpowiedzialna jest japońska korporacja ASK, znana również dzięki takim grom jak Q-Ball Billiards Master (PS2), czy MinDStorm (NDS).

Przygotowana przez producentów kampania singleplayer składa się z ośmiu bardzo zróżnicowanych i jednocześnie dość złożonych misji. Kolejne etapy w bardzo znaczący sposób się między sobą różnią. Graczy najbardziej zainteresuje z pewnością to, iż pojawia się możliwość przejmowania kontroli nad wieloma różnymi typami śmigłowców. Mogą to być zarówno małe jednostki, jak i ogromne wojskowe modele, służące do transportu ciężkiego sprzętu i większych grup ludzi. Misje cechują się też innymi typami zagrożeń, z którymi należy sobie radzić. Gracz może brać udział w akcjach ratunkowych obejmujących między innymi pożary, zaginięcia, czy karambole na autostradzie. Stopień trudności ustalony został na dość wysokim poziomie. Z pomocą przychodzą widoczne na ekranie wskaźniki, informujące między innymi o aktualnej wysokości czy prędkości przemieszczania się. Air Ranger nie posiada niestety żadnych trybów multiplayer. Wizualnie gra prezentuje się dość przeciętnie. Najlepiej prezentują się modele śmigłowców, dzięki którym wykonywanie kolejnych zleceń staje się możliwe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Air Ranger: Rescue Helicopter

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Air Ranger Rescue

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci