Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePSV
Okładka PlayStation Vita Pets (PSV)
OkładkaPlayStation Vita Pets (PSV)

PlayStation Vita Zwierzaki PSV

PlayStation Vita Pets

PlayStation Vita Pets to gra dla najmłodszych, której głównym bohaterem są psy. Wybrawszy jednego z czterech pupili, zapewniamy mu opiekę i bawimy się z nim, ucząc go nowych sztuczek i wyposażając w akcesoria czy zabawki.

Symulacje | edukacyjne | symulator życia | zwierzęta | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PlayStation Vita Zwierzaki Premiera PSV

3czerwca2014

pudełko PL

6czerwca2014

producent: Spiral House wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do PlayStation Vita Zwierzaki

LittleBigPlanet

Flower

Aabs Animals

PlayStation Vita Pets to lekka gra skierowana do młodszych użytkowników przenośnej konsoli Sony, która pozwala nam zaopiekować się słodkim szczeniakiem i przeżyć z nim różne przygody. Za jej powstaniem stoi studio Spiral House, mające na koncie między innymi port klasycznego cRPG-a Silver na konsolę Dreamcast oraz współudział w kreacji tytułów takich jak LittleBigPlanet czy MotorStorm. Deweloper miał również już wcześniej do czynienia z tematyką zwierząt, tworząc EyePet i EyePet & Friends.

W ogólnych założeniach gra jest poniekąd zbliżona do serii The Sims – z tą zasadniczą różnicą, że pierwsze skrzypce w PlayStation Vita Pets grają nie ludzie, lecz zwierzęta, dokładniej zaś psy. Zabawę rozpoczyna wybór jednego z czterech szczeniaków, różniących się rasą i płcią (a więc także wyglądem), jak również charakterem i umiejętnościami. Rozgrywka toczy się tutaj na dwóch zasadniczych obszarach. Pierwszym jest dom, w którym kupujemy akcesoria i wdzianka dla pupili, bawimy się z nimi, myjemy je, uczymy sztuczek etc. Drugi obszar czyni zaś z PlayStation Vita Pets bez mała eksploracyjną grę przygodową. Akcja została bowiem osadzona na wyspie Castlewood, tajemniczym miejscu oferującym wiele przygód dla odważnego psiaka.

Kiedy zdecydujemy, że nasz zwierzak jest gotowy na opuszczenie domowego zacisza, będzie na nas czekało wiele interesujących miejsc do zbadania, począwszy od bezkresnej puszczy, poprzez opuszczoną kopalnię, aż po legendarny zamek w samym sercu krainy, któremu wyspa zawdzięcza swą nazwę. Podczas wyprawy zajmujemy się czynnościami takimi jak odkrywanie zagubionych skarbów czy rozwiązywanie nietrudnych zagadek, by koniec końców rozwikłać tajemnicę Castlewood Island.

Tytuł prezentuje luźne podejście do podejmowanej tematyki, zatem nie powinno dziwić, że czworonożni bohaterowie zostali obdarzeni ludzkim głosem. Element ten wydatnie różnicuje osobowości czterech dostępnych pupili, zwłaszcza że komentarze szczeniaków towarzyszą nam na każdym kroku, przy wszystkich czynnościach, które wykonujemy – również w momentach takich jak uruchamianie czy zamykanie gry. Pozwala to jeszcze bardziej zżyć się z naszym zwierzakiem. Trójwymiarowa oprawa produkcji jest pełna żywych barw i zabawnych animacji, co podkreśla lekki charakter gry. Interesującym elementem PlayStation Vita Pets jest również moduł rozszerzonej rzeczywistości, w którym używamy konsolki jako kamerki, nanosząc czworonoga na obraz prawdziwego świata.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

PlayStation Vita Zwierzaki cena w dniu premiery: 179.90

Klasyfikacja PEGI PlayStation Vita Zwierzaki

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.