Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4
Okładka The Idolmaster: Platinum Stars (PS4)
OkładkaThe Idolmaster: Platinum Stars (PS4)

The Idolmaster: Platinum Stars PS4

Kolejna część popularnej w Japonii serii The Idolmaster, za której opracowaniem stoi zespół deweloperów z firmy Bandai Namco. Produkcja łączy cechy menadżera, visual novel oraz gry muzyczno-rytmicznej.

Symulacje | ekonomiczne | manager | rytmiczne | muzyczne | visual novel | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Idolmaster: Platinum Stars Premiera PS4

28lipca2016

The Idolmaster: Platinum Stars na PlayStation 4 to kolejna odsłona popularnej w Japonii serii The Idolmaster, której gry łączą w sobie cechy menadżera, przygodówki w formie visual novel oraz produkcji muzyczno-rytmicznej. Za stworzenie gry odpowiada niezmiennie zespół deweloperów z firmy Bandai Namco. The Idolmaster: Platinum Stars było do podstaw budowane z myślą o PlayStation 4, a jego premiera została wyznaczona na 2016 rok, tak by uczcić dziesiątą rocznicę istnienia serii.

Fabuła

Jak w pozostałych odsłonach serii wcielamy się w producenta muzycznego, pracującego dla agencji artystycznej 765 Production. Naszym zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek. Aby podbudować morale dziewczyn oraz doszlifować ich umiejętności sceniczne wybieramy się z nimi na specjalny obóz treningowy. Na miejscu poznajemy lepiej podopieczne, pomagając im z różnymi problemami. Wszystkie segmenty fabularne zostały zrealizowane w formie znanej z visual novel. W trakcie segmentów przygodowych odpowiadamy także na zadawane przez bohaterki pytania. Odpowiedzi w wielu wypadkach decydują o ich osiągnięciach w trakcie występów oraz zdobywanych przez nie fanów.

Mechanika

Podobnie jak The Idolmaster: One For All z PlayStation 3, The Idolmaster: Platinum Stars gra nie jest ograniczona czasowo. Rozpoczynając zabawę wybieramy jedną z dziewczyn, która będzie liderką naszego zespołu. Zabawa podzielona jest na kilka różniących się od siebie segmentów. Gracze mogą wysłać dziewczyny na lekcje, na przesłuchania lub po spełnieniu odpowiednich wymagań, zorganizować koncert lub event. Istotne jest także lepsze poznanie każdej z nich dzięki kolejnym rozdziałom fabularnym.

Umiejętności początkujących idolek opisane są za pomocą kilku statystyk (głos, taniec oraz prezentacja/charyzma). Zwiększamy ja dzięki lekcjom, które zrealizowane zostały w formie trzech minigier rytmicznych. Nabyte zdolności sprawdzamy na przesłuchań podczas których wykonujemy wybraną piosenkę. W podobny sposób sprawdzamy się podczas koncertów i różnych eventów. Poza głosem ważne okazują się także kostiumy, wpływające na zdolności i prezentację bohaterek, które z kolei przekładają się na liczbę zdobywanych fanów.

Kwestie techniczne

The Idolmaster: Platinum Stars oferuje kompletnie odświeżoną oprawę graficzną, działającą w rozdzielczości 1080p. Twórcy opracowali zupełnie nowe trójwymiarowe modele postaci, wykonane w technice cel shading. Na uwagę zasługują także płynne animacje ruchu, które opracowane zostały podczas sesji motion capture. Ścieżka dźwiękowa gry zawiera kilkadziesiąt piosenek znanych z poprzednich odsłon serii, a także zupełnie nowe kompozycje.

Ostatnia modyfikacja 4 września 2017

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Wymagania wiekowe The Idolmaster: Platinum Stars: Odpowiednia dla każdego wieku.