Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS3
Okładka The Idolmaster: One For All (PS3)

The Idolmaster: One For All PS3

Kolejna odsłona popularnej w Japonii serii The Idolmaster. Wcielamy się w producenta muzycznego, którego zadaniem jest pokierowanie karierą trzynastu nastoletnich idolek.

Symulacje | ekonomiczne | manager | rytmiczne | muzyczne | visual novel | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka The Idolmaster: One For All (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

15maja2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Idolmaster: One For All (tyt. zapisywany także jako The [email protected]: One For All ) na PlayStation 3 to kolejna odsłona popularnej w Japonii serii The Idolmaster. Podobnie jak poprzednicy, tytuł jest menadżerem muzycznym z elementami gier zręcznościowych i przygodowych, w którym sprawujemy pieczę nad zespołem nastoletnich popowych piosenkarek. Za stworzenie gry odpowiada niezmiennie zespół deweloperów z firmy Bandai Namco. The Idolmaster: One For All ukazało się w trzy lata po premierze The Idolmaster 2. Autorzy porzucili wiele wymagających menadżerskich opcji poprzednika, w zamian rozbudowując elementy przygodowe gry i segmenty, w którym lepiej poznajemy młode idolki.

Fabuła

W The Idolmaster: One For All wcielamy się w początkującego producenta muzycznego, rozpoczynającego pracę w agencji artystycznej 765 Production. Jego zadaniem jest pokierowanie karierą młodych idolek, które niedawno oficjalnie zadebiutowały w świecie show biznesu. Na początku wybieramy jedną z trzynastu dziewczyn. Stanie się ona naszą pierwszą podopieczną i będzie liderką trzyosobowego zespołu, który stopniowo stworzymy wypełniając kolejne zlecenia naszego szefa. Głównymi bohaterkami gry są postacie, które pojawiły się poprzednich częściach cyklu. Warto jednak zaznaczyć, że The Idolmaster: One For All nie jest z nimi w żaden sposób związane i przedstawia własną oryginalną historię. Ogólnie produkcja stawia także znacznie większy nacisk na elementy przygodowe, które zrealizowane w formie znanej z gier visual novel.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w The Idolmaster: One For All nie zmieniły się znacząco w stosunku do drugiej odsłony cyklu. Rozpoczynając zabawę wybieramy jedną dziewczynę, która stanie się liderką zespołu. W przeciwieństwie do poprzednika nie jesteśmy jednak ograniczeni czasowo i gra nie kończy się w wyznaczonym przez twórców miejscu. W zamian za to musimy regularnie wykonywać zadania zlecone przez szefa, dzięki którym zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia producenta, odblokowujące nowe możliwości, takie jak rozszerzenie zespołu o nowe członkinie i udział w specjalnych wydarzeniach. Rok w grze podzielony jest na cztery sezony. Na każdą z nich przypada dwanaście tygodni. Każdy tydzień podzielony jest na kilka dni, w których ustalamy rozkład zajęć podopiecznym. Zabawa podzielona jest na kilka różniących się od siebie segmentów. Gracze mogą wysłać dziewczyny na lekcje, na przesłuchania lub po spełnieniu odpowiednich wymagań, zorganizować koncert lub event. Poza tym mogą także porozmawiać i spędzić czas z którąś z nich.

Umiejętności początkujących idolek opisane są za pomocą trzech statystyk (głos, taniec oraz prezentacja/charyzma). Zwiększamy ja dzięki lekcjom, które zrealizowane zostały w formie trzech minigier rytmicznych. Nabyte zdolności sprawdzamy na przesłuchań podczas których wykonujemy wybraną piosenkę, konkurując z innymi grupami muzycznymi. W podobny sposób sprawdzamy się podczas koncertów i różnych eventów. Poza głosem ważne okazują się także kostiumy, wpływające na zdolności i prezentację bohaterek.

Kwestie techniczne

The Idolmaster: One For All korzysta z autorskiego silnika graficznego wykorzystywanego w poprzednich tytułach z cyklu. Każda z piosenek została nagrana osobno przez wszystkie aktorki, przez co w zależności od tego kogo wybierzemy do zespołu usłyszymy głosy odpowiadające różnym bohaterkom. Poza utworami znanymi z innych odsłon Idolmastera, gra oferuje także zupełnie nowe kompozycje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Gry podobne do The Idolmaster: One For All

Wymagania wiekowe The Idolmaster: One For All

odpowiednia dla każdego wieku