Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PSV
Okładka Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd (PSV)
OkładkaHatsune Miku: Project DIVA F 2nd (PSV)

Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd

Gra muzyczna, w której w rytm muzyki wciskamy wskazane na ekranie przyciski. Wszystkie zawarte w grze utwory zostały stworzone przez profesjonalnych i amatorskich artystów, korzystających z oprogramowania pozwalającego na wykorzystanie głosu wirtualnych wokalistów (vocaloid).

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd Premiera

24mar2014

PS3 PSV

producent: SEGA wydawca: SEGA wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd

Plants vs Zombies

Senran Kagura: Bon Appetit

KickBeat

Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd to już szósta część serii gier muzyczno-zręcznościowych wyprodukowanych przez firmę SEGA, w których główną rolę odgrywają japońskie wirtualne postacie wokalistów (vocaloidy) z Hatsune Miku na czele. Ich cyfrowe głosy zostały udostępnione w profesjonalnych programach muzycznych, a za ich pomocą fani na całym świecie stworzyli tysiące popularnych piosenek, należących do wielu gatunków muzycznych. Kilkadziesiąt z tych utworów znajdziemy w grze. Tytuł jest drugą odsłoną cyklu, która zawitała na konsole PlayStation 3 i PS Vita. Twórcy zawarli w niej nowe kostiumy dla postaci, a także piosenki wraz z teledyskami (część pochodzi z poprzednich edycji na PSP).

Rozgrywka nie różni się od tego, do czego zdążyła już przyzwyczaić seria, a deweloperzy wykorzystują utartą i sprawdzoną formułę oraz opcje. W trakcie rozgrywki gracze muszą wczuć się w rytm muzyki, a następnie odpowiednio szybko i z wyczuciem naciskać wyświetlane na ekranie przyciski pada. Czasami musimy przytrzymać jeden z nich przez dłuższą chwilę, zwalniając palec w odpowiednim momencie. Do gry powróciły również gwiazdki, wprowadzone w poprzedniej części cyklu, które w przypadku PS Vity aktywuje się, pocierając ekran dotykowy. Chociaż sterowanie wydaje się wyjątkowo proste, na wysokich poziomach trudności, gra wymaga ogromnej koordynacji i zręczności.

Jak zwykle produkcja udostępnia nam kilka rodzajów zabawy. W podstawowym trybie mamy do dyspozycji kilka poziomów trudności raz kilkadziesiąt utworów. Żeby zaliczyć każdy z nich, należy zebrać ok. 70% możliwych do uzyskania punktów. Odblokowujemy wówczas kolejną piosenkę wraz z towarzyszącym jej teledyskiem i kostiumami. Gra zawiera również mini-symulator, w którym urządzamy wirtualny pokój każdego z bohaterów. Postaciom możemy kupować prezenty i różnego rodzaju gadżety, którym towarzyszą krótkie animacje. Wirtualną walutą są punkty zdobywane podczas zaliczania kolejnych utworów. Gracze mogą także stworzyć własny teledysk do wybranej przez siebie piosenki z gry lub własnej muzyki w formacie mp3. Twórcy udostępnili zaawansowany edytor, pozwalający na tworzenie układów choreograficznych, wybór scenografii i światła, operowanie kamerą, a także montaż całości.

Oprawa graficzna tytułu nie uległa wielkim zmianom. Jedyną nowością są nowe stroje, animacje oraz wideoklipy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Wymagania wiekowe Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PSV