Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeX360PS3
Okładka The Idolmaster 2 (PS3)
OkładkaThe Idolmaster 2 (PS3)

The Idolmaster 2

Druga i pełnoprawna odsłona serii The Idolmaster. Gracze wcielają się w początkującego producenta, pracującego w agencji artystycznej. Bohater otrzymuje rok na wypromowanie trzyosobowego zespołu nastoletnich idolek.

Symulacje | ekonomiczne | manager | rytmiczne | muzyczne | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Idolmaster 2 Premiera

24lut2011

X360

27paź2011

PS3

The Idolmaster 2 (tyt. zapisywany także jako The [email protected] 2) na konsoli Xbox 360 to menadżer muzyczny z elementami gier zręcznościowych i przygodowych, będący drugą odsłoną serii The Idolmaster. Za stworzenie gry odpowiada zespół deweloperów z firmy Bandai Namco. Po sukcesie konsolowej edycji pierwszego The Idolmastera w Japonii, twórcy tytułu kontynuowali wsparcie dla wersji arcade, równocześnie przygotowując się do produkcji pełnoprawnej kontynuacji, tym razem od podstaw przygotowywanej z myślą o domowych platformach. The Idolmaster 2 rozwija formułę cyklu o wcześniej nieobecne rozwiązania i możliwości, które stworzono z myślą o fanach jak i zupełnie nowych graczach.

Fabuła

Gracze wcielają się w początkującego producenta muzycznego, rozpoczynającego pracę w agencji artystycznej 765 Production. Szef zleca mu zadanie pokierowania trzyosobowym zespołem wybranych przez nas nastoletnich idolek, które są podopiecznymi firmy. Na osiągnięcie sukcesu mam w sumie 52 tygodnie. Jego wyznacznikiem jest otrzymanie nominacji do nagród Idol Academy oraz zaproszenie na towarzyszący ceremonii festiwal. Chociaż w The Idolmaster 2 pojawiają się praktycznie wszystkie postacie z pierwszej odsłony cyklu, gra przedstawia zupełnie nową historię niezwiązaną z oryginałem. Wśród dziewięciu dostępnych idolek pojawiły się także zupełnie nowe bohaterki. W segmentach przygodowych, zrealizowanych w formie visual novel, poznajemy lepiej dziewczyny. Nasze odpowiedzi na ich pytania i prośby wpływają na dalszy przebieg historii, a także relacje z całym zespołem oraz jego osiągnięcia na scenie.

Mechanika

Rozpoczynając The Idolmaster 2 wybieramy trzy spośród dziewięciu bohaterek, które będą naszymi podopiecznymi. Gracze na wypełnienie celu stawianego przez szefa maja w sumie 52 tygodnie (plus trzy dodatkowe pełniące role samouczka). Każdy tydzień podzielony jest na kilka dni, w których ustalamy rozkład zajęć podopiecznym. Podobnie jak w pierwszej części gry, zabawa podzielona jest na kilka różniących się od siebie segmentów. Gracze mogą wysłać dziewczyny na lekcje, na przesłuchania lub po spełnieniu odpowiednich wymagań, zorganizować koncert lub event. Poza tym mogą także porozmawiać i spędzić czas z którąś z nich.

Umiejętności początkujących idolek opisane są za pomocą trzech statystyk (głos, taniec oraz prezentacja/charyzma). Zwiększamy ja dzięki lekcjom, które zrealizowane zostały w formie trzech minigier rytmicznych. Nabyte zdolności sprawdzamy na przesłuchań podczas których wykonujemy wybraną piosenkę, konkurując z innymi grupami muzycznymi. W podobny sposób sprawdzamy się podczas koncertów i różnych eventów. Poza głosem ważne okazują się także kostiumy, wpływające na zdolności i prezentację bohaterek. Do zadania graczy należy również regularne wydawanie kolejnych singli, a także organizowanie promujących ich wydarzeń. Sukcesy nagradzane są wzrostem liczby fanów, którzy są wyznacznikiem popularności zespołu.

Kwestie techniczne

The Idolmaster 2 korzysta z autorskiego silnika graficznego poprzednika. Twórcy wprowadzili jednak szereg nowych opcji graficznych nie rezygnując przy tym ze stylu cel-shading, upodobniającego grę do anime. Podobnie jak w pierwszej części, każda z piosenek została nagrana osobno przez wszystkie aktorki, przez co w zależności od tego kogo wybierzemy do zespołu usłyszymy głosy odpowiadające różnym bohaterkom.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe The Idolmaster 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3