Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4
Okładka How We Soar (PS4)

How We Soar PS4

Stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR gra eksploracyjna autorstwa brytyjskiego studia Penny Black, założonego przez byłych pracowników Cryteka i Free Radical Design.

Symulacje | elementy przygodowe | PlayStation VR | eksploracyjne | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka How We Soar (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

29listopada2016

29listopada2016

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

How We Soar to gra eksploracyjna na konsolę PlayStation 4, w której przemierzamy świat na grzbiecie mitycznego feniksa. Za jej powstanie oraz przystosowanie do zestawów rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR odpowiada debiutujące, brytyjskie studio Penny Black, założone przez byłych pracowników Cryteka oraz Free Radical Design.

Fabuła

Akcja How We Soar przenosi nas do fantastycznego świata, wykreowanego w umyśle bliżej nieokreślonego autora. Podczas eksploracji staramy się przywrócić porządek w owej krainie i poskładać w całość porozrzucane wspomnienia pisarza. Czynimy to zaś, szybując na grzbiecie mitycznego, ognistego ptaka – feniksa.

Mechanika

W grze studia Penny Black zabawa koncentruje się niemal w całości na eksploracji, której istotnym aspektem jest interakcja z otaczającym nas światem. Został on zbudowany praktycznie w całości z papierowych modeli, wykonanych z kart książek naszego tajemniczego autora. Na początku każdego etapu kraina wydaje się kompletnie porwana na strzępy. W miarę postępów w grze i zgłębiania kolejnych wspomnień pisarza stopniowo przywracamy w niej porządek, nadając jej określone barwy, odkrywając ukryte sekrety i przekształcając powykręcane kształty w rozpoznawalne przedmioty. Jednocześnie składamy również w całość poszczególne elementy historii.

Kwestie techniczne

Wydany na PS4 How We Soar powstał przy użyciu silnika Unreal Engine 4, będącego ulubionym narzędziem niemal wszystkich twórców gier VR. Dzięki wykorzystaniu technologii rzeczywistości wirtualnej, zabawia osiąga poziom immersji niespotykany w tradycyjnych grach wideo. Realistyczne wrażenie swobodnego lotu na grzbiecie feniksa, podczas którego kontroler DualShock pełni rolę cugli, porównywalne jest do słynnej sceny z filmu o Harrym Potterze, w której zasiada on po raz pierwszy na grzbiecie hipogryfa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do How We Soar

Wymagania wiekowe How We Soar

odpowiednia dla każdego wieku