Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SunAge (PC)
OkładkaSunAge (PC)

SunAge PC

Futurystyczna strategia czasu rzeczywistego, pod wieloma względami nawiązująca do kultowego StarCrafta. Przejmujemy kontrolę nad jednostkami jednej z trzech dostępnych frakcji i prowadzimy zakrojone na szeroką skalę działania wojenne.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SunAge Premiera PC

30listopada2007

pudełko PL

26stycznia2009

producent: vertex4 Ltd. wydawca: Lighthouse Interactive wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SunAge to debiutancki projekt austrackiego studia developerskiego Vertex4. Mamy tu do czynienia z typową strategią czasu rzeczywistego, pod wieloma względami przypominającą takie klasyki gatunku jak Starcraft czy Emperor: Battle for Dune.

Akcja SunAge osadzona została w odległej przyszłości. Umierająca Ziemia jest świadkiem licznych i zakrojonych na szeroką skalę konfliktów, głównie pomiędzy próbującymi zaprowadzić porządek siłami Federacji, a siejącym zniszczenie tajemniczym Kultem. Do działań wojennych w pewnym momencie dołączają też kontrolowane przez sztuczną inteligencję i pochodzące z innej planety drony. Maszyny planują zniszczyć wszystko, co tylko stanie na ich drodze.

Podobnie jak w wielu innych klasycznych strategiach czasu rzeczywistego, gracz może przejąć kontrolę nad każdą z wymienionych wyżej frakcji. Wybór ten ma oczywiście kluczowy wpływ na przebieg kolejnych misji. Każda ze stron konfliktu posiada odrębne jednostki, budynki oraz upgrade’y, którym poszczególne obiekty mogą być poddawane. Warto również zaznaczyć, iż każda ze skonstruowanych jednostek może działać w dwóch różnych trybach. Wybór jednego z nich uzależniony jest od aktualnej sytuacji na mapie. Istotną rolę odgrywa również układanie jednostek w odpowiednie formacje taktyczne, tak aby w efektowny sposób wykorzystać ich najmocniejsze strony. Na uwagę zasługuje także rozbudowany moduł odpowiedzialny za sterowanie poszczególnymi jednostkami.

Przygotowana przez producentów SunAge kampania singleplayer składa się z 24 rozbudowanych misji. Warto jednocześnie dodać, iż w trakcie właściwej rozgrywki wspomniany już wątek fabularny odgrywa dość istotną rolę. SunAge posiada również rozbudowany multiplayer. Gracze muszą skupić się zarówno na gromadzeniu potrzebnych surowców, jak i prowadzeniu aktywnych działań wojennych. Na potrzeby multiplayera przygotowano oczywiście kilkanaście odrębnych plansz. Akcja ukazywana jest w rzucie izometrycznym. Na uwagę zasługują przede wszystkim liczne eksplozje i inne ciekawe efekty towarzyszące toczonym na ekranie monitora bitwom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 152 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

SunAge cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SunAge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

SunAge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows Me/2000/XP