Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Stronghold Legends: Steam Edition (PC)
OkładkaStronghold Legends: Steam Edition (PC)

Stronghold Legends: Steam Edition PC

Specjalna edycja samodzielnego rozszerzenia do drugiej odsłony cyklu Stronghold pod tytułem Stronghold: Legends. Za jej produkcję odpowiada zespół Firefly Studios.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze

Stronghold Legends: Steam Edition Premiera PC

15września2016

Steam

15września2016

producent: Firefly Studios wydawca: Firefly Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stronghold Legends: Steam Edition to specjalna, udoskonalona na potrzeby platformy Steam, edycja samodzielnego rozszerzenia do drugiej odsłony cyklu Stronghold. Oprócz szeregu zmian i usprawnień wprowadzonych w jej podstawowej wersji, na czele z koncentracją na elementach charakterystycznych dla RTS-ów, gracze otrzymują również ekskluzywną zawartość dostępną na platformie firmy Valve.

Fabuła

Stronghold Legends: Steam Edition na PC oferuje trzy zróżnicowane kampanie dla pojedynczego gracza. Pierwsza z nich opowiada o losach legendarnego Króla Artura, zarządzającego swoimi włościami z majestatycznego zamku Camelot. Gracz ma okazję nie tylko sprawdzić w akcji umiejętności czarodzieja Merlina, lecz także wziąć udział w poszukiwaniach Świętego Graala. Fabuła drugiej kampanii skupia się na postaci Zygfryda Zguby Fafnira, największego z herosów mitologii nordyckiej, z kolei trzecia to historia Vlada Draculi i działań wojennych wymierzonych w Turków Ottomańskich.

Mechanika

Wybrana przez nas kampania determinuje nie tylko wygląd oddanej w nasze ręce zabudowy, lecz także rodzaj dostępnych jednostek. Na pole walki wysyłamy zatem zarówno klasyczną piechotę, jak i niespotykane dotąd oddziały magiczne i latające. Wśród nich znalazło się miejsce między innymi dla wilkołaków, smoków, czy choćby lodowych gigantów; dodatkowo magowie zdolni są do rzucania potężnych zaklęć ofensywnych, co przewraca do góry nogami tradycyjny schemat wypracowany przez poprzednie części serii. Nowym zasobem są tak zwane Glory Points, zdobywane w trakcie walki z przeciwnikami. Zapewniają one dostęp do specjalnych konstrukcji, zwiększających honor prowadzonej przez nas postaci. W porównaniu z głównymi odsłonami cyklu Stronghold, administracyjne i gospodarcze aspekty rozgrywki zostały uproszczone i zautomatyzowane.

Ponadto, Stronghold Legends w wersji Steam Edition może pochwalić się między innymi ekskluzywnymi mapami, a także dodatkowymi kampaniami dla pojedynczego gracza.

Tryby gry

Oprócz wspomnianych powyżej kampanii, Stronghold Legends: Steam Edition oferuje tryb potyczek ze sztuczną inteligencją. Twórcy zaimplementowali tutaj również wieloosobowy wariant rozgrywki, działający w oparciu o usługi platformy Steam, na który składają się zróżnicowane tryby: Deathmatch, King of the Hill, Economic War (gdzie kluczem do sukcesu jest zgromadzenie odpowiedniej ilości wymaganych zasobów nim zrobi to nasz oponent) oraz Capture the Flag. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w towarzystwie innych graczy prowadzić działania wymierzone w komputerowego przeciwnika.

Kwestie techniczne

Stronghold Legends: Steam Edition na PC działa w oparciu o technologię stworzoną na potrzeby Stronghold 2. Twórcom udało się jednak poprawić ogólną jakość oprawy, głównie poprzez zwiększenie szczegółowości tekstur, udoskonalenie oświetlenia i dodanie nowych efektów, takich jak choćby dynamiczne cienie. Ponadto, produkcja wykorzystuje możliwości platformy Steam, na czele z zestawem osiągnięć oraz kartami kolekcjonerskimi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stronghold Legends: Steam Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.

Stronghold Legends: Steam Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 1.6 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 64 MB GeForce 4 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
 • Zalecane:
 • Dual Core 3.0 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 6600 GT lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 2000/XP/Vista/7/8/10