Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Nations: Extended Edition (PC)
OkładkaRise of Nations: Extended Edition (PC)

Rise of Nations: Extended Edition PC

Zremasterowana wersja jednej z kultowych strategii RTS, opracowanej w 2003 roku przez studio Big Huge Games i zarazem kolejna z marek, odświeżonych na zlecenie Microsoftu przez ekipę SkyBox Labs.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | reedycje/remastery/remaki | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of Nations: Extended Edition Premiera PC

12czerwca2014

producent: SkyBox Labs wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rise of Nations: Extended Edition

Age of Empires IV

Age of Empires III

Age of Empires III: Definitive Edition

Rise of Nations: Extended Edition to zremasterowana wersja jednej z najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego w historii, która, czerpiąc wzorce z prekursorów gatunku RTS, takich jak seria Age of Empires, wprowadziła do rozgrywki szereg innowacji, zapożyczonych ze strategii turowych w stylu Civilization. Po upadku firmy 38 Studios, prawa do marki zakupił Microsoft, powierzając odświeżenie tytułu ekipie SkyBox Labs, która sprawdziła się już wcześniej jako twórca zremasterowanego Age Of Mythology.

W Rise of Nations rozpoczynamy swą karierę jako przywódca niewielkiej wioski z czasów prehistorycznych, a naszym zadaniem jest poprowadzić swój naród przez osiem kolejnych epok, obejmujących w sumie okres około pięciu tysięcy lat. W trakcie rozgrywki musimy zadbać o szereg aspektów funkcjonowania naszej społeczności, takich jak ekonomia, nauka, technologia czy dyplomacja, a także rozwój potęgi militarnej – niezbędnej do prowadzenia kolejnych podbojów terytorialnych. Autorzy wprowadzili do rozgrywki złożony system gospodarczy, bazujący na kilkunastu różnych surowcach i wielu gałęziach przemysłu, oraz rozbudowane drzewka rozwoju nauki, złożone z kilkudziesięciu różnych wynalazków i technologii. Nieodłącznym elementem rozgrywki jest także zaawansowana dyplomacja, dzięki której możemy zawierać korzystne dla nas sojusze i umowy handlowe, wywierać wpływy na naszych przeciwników, a nawet sprowokować ich do wypowiedzenia wojny.

W Rise of Nations: Extended Edition znalazła się pełna zawartość gry podstawowej oraz wydanego rok później dodatku Thrones and Patriots. Gwarantuje to w sumie dostęp do 18 różnych nacji z ich specyficznymi cechami i budynkami oraz setek jednostek lądowych, powietrznych i morskich – od greckich hoplitów po nowoczesne fregaty i helikoptery. Rozgrywka toczy się na zróżnicowanych mapach, odwzorowujących specyfikę takich terenów jak lasy Amazonki, Himalaje czy delta Nilu.

Mechanika rozgrywki pozostała bez zmian, zaś twórcy skupili się przede wszystkim na odświeżeniu oprawy i dostosowaniu gry do współczesnych standardów. Nowe Rise of Nations w pełni obsługuje wysokie rozdzielczości szerokoekranowe, zaś sama grafika doczekała się szeregu korzystnych zmian, takich jak pełnoekranowy antyaliasing, ostrzejsze tekstury czy dynamiczne oświetlenie. Autorzy zdecydowali o pełnej integracji ze środowiskiem Steam, co przełożyło się nie tylko na system osiągnięć i możliwość zapisu stanu gry w chmurze, ale również znacznie łatwiejszy i dostępniejszy tryb wieloosobowy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rise of Nations: Extended Edition: 12+

Rise of Nations: Extended Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepszy)
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/7/8.1