Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Nations: Extended Edition (PC)

Rise of Nations: Extended Edition PC

Zremasterowana wersja jednej z kultowych strategii RTS, opracowanej w 2003 roku przez studio Big Huge Games i zarazem kolejna z marek, odświeżonych na zlecenie Microsoftu przez ekipę SkyBox Labs.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | multiplayer | reedycje/remastery/remaki | Xbox Game Pass

PC Windows
Okładka Rise of Nations: Extended Edition (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12czerwca2014

Rise of Nations: Extended Edition to zremasterowana wersja jednej z najpopularniejszych strategii czasu rzeczywistego w historii, która, czerpiąc wzorce z prekursorów gatunku RTS, takich jak seria Age of Empires, wprowadziła do rozgrywki szereg innowacji, zapożyczonych ze strategii turowych w stylu Civilization. Po upadku firmy 38 Studios, prawa do marki zakupił Microsoft, powierzając odświeżenie tytułu ekipie SkyBox Labs, która sprawdziła się już wcześniej jako twórca zremasterowanego Age Of Mythology.

W Rise of Nations rozpoczynamy swą karierę jako przywódca niewielkiej wioski z czasów prehistorycznych, a naszym zadaniem jest poprowadzić swój naród przez osiem kolejnych epok, obejmujących w sumie okres około pięciu tysięcy lat. W trakcie rozgrywki musimy zadbać o szereg aspektów funkcjonowania naszej społeczności, takich jak ekonomia, nauka, technologia czy dyplomacja, a także rozwój potęgi militarnej – niezbędnej do prowadzenia kolejnych podbojów terytorialnych. Autorzy wprowadzili do rozgrywki złożony system gospodarczy, bazujący na kilkunastu różnych surowcach i wielu gałęziach przemysłu, oraz rozbudowane drzewka rozwoju nauki, złożone z kilkudziesięciu różnych wynalazków i technologii. Nieodłącznym elementem rozgrywki jest także zaawansowana dyplomacja, dzięki której możemy zawierać korzystne dla nas sojusze i umowy handlowe, wywierać wpływy na naszych przeciwników, a nawet sprowokować ich do wypowiedzenia wojny.

W Rise of Nations: Extended Edition znalazła się pełna zawartość gry podstawowej oraz wydanego rok później dodatku Thrones and Patriots. Gwarantuje to w sumie dostęp do 18 różnych nacji z ich specyficznymi cechami i budynkami oraz setek jednostek lądowych, powietrznych i morskich – od greckich hoplitów po nowoczesne fregaty i helikoptery. Rozgrywka toczy się na zróżnicowanych mapach, odwzorowujących specyfikę takich terenów jak lasy Amazonki, Himalaje czy delta Nilu.

Mechanika rozgrywki pozostała bez zmian, zaś twórcy skupili się przede wszystkim na odświeżeniu oprawy i dostosowaniu gry do współczesnych standardów. Nowe Rise of Nations w pełni obsługuje wysokie rozdzielczości szerokoekranowe, zaś sama grafika doczekała się szeregu korzystnych zmian, takich jak pełnoekranowy antyaliasing, ostrzejsze tekstury czy dynamiczne oświetlenie. Autorzy zdecydowali o pełnej integracji ze środowiskiem Steam, co przełożyło się nie tylko na system osiągnięć i możliwość zapisu stanu gry w chmurze, ale również znacznie łatwiejszy i dostępniejszy tryb wieloosobowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Rise of Nations: Extended Edition

Wymagania wiekowe Rise of Nations: Extended Edition

12+

Wymagania sprzętowe Rise of Nations: Extended Edition

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 lub lepszy), 5 GB HDD, Windows Vista/7/8.1
Rise of Nations: Extended Edition - odświeżony RTS dostępny na Steamie
Rise of Nations: Extended Edition - odświeżony RTS dostępny na Steamie

wiadomość13 czerwca 2014

Wczoraj miała miejsce premiera Rise of Nations: Extended Edition - odświeżonej wersji popularnego RTS-a stworzonego pierwotnie przez studio Big Huge Games. Wznowieniem gry zajął się zespół SkyBox Labs.

Microsoft zapowiada Rise of Nations: Extended Edition
Microsoft zapowiada Rise of Nations: Extended Edition

wiadomość31 maja 2014

Firma Microsoft zapowiedziała Rise of Nations: Extended Edition, czyli odświeżoną wersję jednego z najlepszych RTS-ów minionej dekady. Gra zaoferuje m.in. wsparcie dla Steamworks, ulepszoną grafikę i pełną zawartość dodatku Thrones and Patriots.