Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Stellar: Galaxy Commander (AND)

Stellar: Galaxy Commander

Stellar: Galaxy Commander to opracowana przez studio King kosmiczna strategia bitewna korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Zabawa sprowadza się do toczenia turowych starć przeciw wrogiej armadzie statków kosmicznych.

Strategiczne | science fiction | turowe | połącz trzy elementy

Okładka Stellar: Galaxy Commander (AND)

producent: King

wydawca: King

Strona oficjalna

data premiery gry:

10lip2017

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stellar: Galaxy Commander to wydana na mobilny system AND i iOS kosmiczna strategia wzbogacona elementami gier logicznych typu match-3. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio King, znane m.in. Candy Crush Saga, Paradise Bay oraz Shuffle Cats.

Fabuła

Gra posiada bardzo wątłą warstwę fabularną. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość skolonizowała niezliczone obce systemy planetarne. Ekspansja nie doprowadziła jednak do nastania pokoju i ludzie wciąż toczą ze sobą wojny, tyle że tym razem wśród gwiazd.

Mechanika

Wydane na system AND i iOS Stellar: Galaxy Commander łączy elementy strategii bitewnej i gry logicznej typu match-3. Zabawa sprowadza się do starć dwóch gwiezdnych armad. Każda strona otrzymuje własną planszę, zawierającą 42 pola, na które wrzucane są różnego typu statki bojowe. Podczas dwóch tur ruchu naszym zadaniem jest ich odpowiednie ustawienie.

Kluczem do zwycięstwa jest łączenie tych samych typów jednostek i scalenia ich w jedną, znacznie potężniejszą. Przykładowo, cztery statki zajmujące pola w pionowej linii dadzą nam krążownik strzelający laserowymi lancami, zdolnymi przeszyć kilka pól zapełnionych wrogami. Z kolei cztery jednostki w formie kwadratu utworzą bombowiec, którego pociski wyrwą dziurę w pierwszym szeregu nieprzyjacielskiej armady.

Po upłynięciu dwóch tur następuje faza bitewna, w której wszystkie statki automatycznie rozpoczynają ostrzał wroga. Celem każdej strony jest zniszczenie głównego statku przeciwnika, znajdującego się za resztą jego armady. Tym samym do zwycięstwa wystarczy przetarcie sobie pola, a nie unicestwienie wrogich sił, tak aby móc przeprowadzić bezpośredni ostrzał głównej jednostki.

Podczas zabawy gracze odblokowują kolejne statki oraz bohaterów, posiadających różne przydatne zdolności specjalne. Gra nakierowana jest na rozgrywki multiplayer typu PvP, ale dostępna jest również opcja zagrania przeciwko sztucznej inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Stellar: Galaxy Commander

Wymagania wiekowe Stellar: Galaxy Commander

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Stellar: Galaxy Commander

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Stellar: Galaxy Commander -  King tworzy grę w stylu Might & Magic: Clash of Heroes
Stellar: Galaxy Commander - King tworzy grę w stylu Might & Magic: Clash of Heroes

wiadomość12 lipca 2017

Studio King postanowiło rozszerzyć działalność poza gry casualowe. Jednym z pierwszych tego owoców jest kosmiczna strategia Stellar: Galaxy Commander, która oferuje mechanikę bitewną zainspirowaną popularnym Might & Magic: Clash of Heroes.

iOS
AND