Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4SwitchPCXONE
Okładka SteamDolls: Order of Chaos (PS4)

SteamDolls: Order of Chaos

Gra platformowa typu metroidvania wzbogacona o elementy skradanki. W SteamDolls: Order of Chaos trafiamy do steampunkowego świata; wcielając się w anarchistę i złodzieja znanego jako Szept, podążamy śladem spisku mogącego zatrząść w posadach ustalonym porządkiem.

Akcji | steampunk | skradanki | platformówki | 2D | metroidvania | crowdfunding | indie | side-scroll

Okładka SteamDolls: Order of Chaos (PS4)

data premiery gry:

SteamDolls: Order of Chaos jest produkcją typu metroidvania, która zabiera nas w podróż do zepsutego, steampunkowego świata. Tytuł został opracowany przez niezależny zespół the Shady Gentlemen, a jego wydaniem zajęła się firma Top Hat Studios. Wśród źródeł inspiracji dla twórców można znaleźć takie gry, jak Castlevania, Dead Cells, Hollow Knight oraz Bloodborne.

Fabuła

SteamDolls: Order of Chaos przenosi nas do uniwersum, gdzie paliwa kopalne uległy wyczerpaniu, co doprowadziło do stopniowego upadku społeczeństwa. Szukając remedium na rosnące problemy cywilizacji, która cofnęła się w rozwoju do epoki rewolucji przemysłowej, naukowcy dokonali przełomowego odkrycia. Szybko jednak wymknęło się ono spod kontroli w postaci wirusa zamieniającego ludzi w zmutowane istoty. Głównym bohaterem gry jest Szept (ang. The Whisper), czyli złodziej i anarchista, który trafia na ślad spisku mogącego zburzyć fundamenty świata, w którym przyszło mu żyć.

Mechanika

W SteamDolls: Order of Chaos akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przemierzamy posępne lokacje, które razem składają się na swoisty labirynt. W owych miejscach napotykamy nie tylko przyjaźnie nastawione do nas postacie chętnie wspomagające nas w realizacji misji, lecz również wszelkiej maści przeciwników. Na liście tych ostatnich znajdziemy zarówno tutejszych „stróżów prawa”, jak i zmutowanych ludzi, a prym wśród nich wiodą potężni bossowie. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by próbować działać otwarcie, często lepszym rozwiązaniem jest przemykanie za plecami wrogów oraz atakowanie ich z zaskoczenia.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry SteamDolls: Order of Chaos została utrzymana w barwnej, kreskówkowej stylityce. Głosu głównemu bohaterowi udzielił David Hayter – aktor znany między innymi z roli Solid Snake’a w czterech pierwszych odsłonach cyklu Metal Gear Solid.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe SteamDolls: Order of Chaos

16+

Wymagania sprzętowe SteamDolls: Order of Chaos

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2300 2.8 GHz / AMD FX-6120 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 6770 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 240 / Radeon HD 6570 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch