Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXSwitch
Okładka Spells & Secrets (PC)
OkładkaSpells & Secrets (PC)

Spells & Secrets

Przygodowa gra akcji z elementami roguelike’a. W Spells & Secrets wcielamy się w młodego czarodzieja (lub czarodziejkę), który musi uporać się z chaosem wywołanym przez potwory w Akademii Greifenstein. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy.

Akcji | fantasy | roguelike | widok izometryczny | na 2 osoby | crowdfunding | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spells & Secrets Premiera

9lis2023

PC Switch PS5

gru2023

XSX

Gry podobne do Spells & Secrets

Magicka 2

Transistor

Nine Parchments

Spells & Secrets to produkcja z pogranicza przygodowych gier akcji i roguelike’ów. Tytuł stanowi owoc współpracy niezależnych niemieckich zespołów Alchemist Interactive oraz rokaplay, a jego powstanie było możliwe między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Spells & Secrets zabiera nas do alternatywnej wersji współczesnej rzeczywistości, w której istnieje magia. W trakcie rozgrywki wcielamy się w młodego czarodzieja (lub czarodziejkę). Niestety sprawy nie idą po naszej myśli, gdyż pierwszego dnia naszego pobytu w Akademii Greifenstein zostaje ona opanowana przez potwory i inne magiczne stworzenia, przez co pogrąża się w istnym chaosie. Od tej pory cała nadzieja na uratowanie profesorów i pozostałych uczniów spoczywa na naszych barkach.

Mechanika

Zabawę w Spells & Secrets rozpoczynamy od stworzenia postaci. Produkcja może się pochwalić rozbudowanym kreatorem, który pozwala nam wybrać płeć naszego adepta sztuk magii oraz dostosować jego wygląd do indywidualnych preferencji. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić się w wir przygód.

Podczas rozgrywki akcję oglądamy w widoku izometrycznym. Przemierzając szkołę, w której znajdziemy liczne sale wykładowe i korytarze, zajmujemy się przede wszystkim rozwiązywaniem zagadek i eliminacją przeciwników. W obu przypadkach robimy użytek z magii; choć zabawę rozpoczynamy z jedynie dwoma czarami, w miarę postępów zdobywamy doświadczenie i stopniowo poszerzamy wachlarz dostępnych zaklęć. Poza tym w szkole poukrywano potężne artefakty, które zwiększają potencjał naszych czarów. Wszystko to sprawia, że z czasem możemy łączyć zaklęcia w coraz bardziej różnorodne kombinacje, co z kolei pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Oprócz tego podczas zabawy zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup różnorodnych mikstur – od leczących po wybuchowe.

Kiedy natomiast powinie nam się noga, zabawę rozpoczynamy niemal całkowicie od nowa, tracąc zdobyte artefakty i monety oraz kupione mikstury. Na szczęście po śmierci zachowujemy całe zgromadzone doświadczenie, co pozwala na szybkie odblokowanie zdobytych wcześniej czarów lub na wypróbowanie zupełnie nowych zaklęć. Warto przy tym pamiętać, że lokacje są generowane proceduralnie, toteż przy kolejnych podejściach szkoła oferuje nam zupełnie nowe wyzwania i atrakcje.

Eksplorując akademię, rozwiązując zagadki i stawiając czoła nieprzyjaciołom, ratujemy z opresji innych uczniów i nauczycieli. Po ich uwolnieniu nic nie stoi na przeszkodzie, by porozmawiać z nimi na szkolnym dziedzińcu, który pełni tu rolę huba.

Tryby gry

Spells & Secrets pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rozgrywkę w lokalnym trybie współpracy. Z myślą o zabawie w towarzystwie drugiego gracza przygotowano opcjonalne aktywności, jak Arcane Ball, która w zależności od potrzeb może stanowić wariację na temat tenisa lub piłki nożnej.

Kwestie techniczne

Spells & Secrets posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Ostatnia modyfikacja 9 listopada 2023

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Spells & Secrets cena w dniu premiery: 114,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Spells & Secrets

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Spells & Secrets Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2320 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 10
PC
Switch
PS5
XSX