Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sniper: Path of Vengeance (PC)

Snajper PC

Sniper: Path of Vengeance

Akcji | FPP | FPS | polskie | strzelanki

PC Windows
Okładka Sniper: Path of Vengeance (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20września2002

29listopada2002

pudełko PL

Najnowszy projekt Mirage Interactive, twórców słynnego tytułu Mortyra, to dynamiczna gra akcji, oglądana z perspektywy pierwszoosobowej, zawierająca elementy przygodówki i RPG, oparta o LithTech, jeden z najbardziej znanych i stabilnych enginów graficznych na świecie. W grze wcielimy się w postać Jacka Masona - gangstera i cichego zamachowca (tytułowego snajpera), który po kolejnym udanym zabójstwie trafia do więzienia przez własną głupotę - przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, wdaje się w bójkę z policjantem, a przez to narusza zasady swojego warunkowego zwolnienia. W więzieniu o zaostrzonym rygorze, gdzie zostaje osadzony wybucha bunt - to szansa na ucieczkę! W czasie próby wydostania się z więzienia Mason dowiaduje się, że została mu wstrzyknięta śmiertelna trucizna - ma tylko kilka dni, aby znaleźć odtrutkę. Stąd już tylko krok do niesamowitej fabuły, wyścigu z czasem i bezwzględnymi przeciwnikami. Czy Jack zdoła rozwiązać zagadkę tajemniczego wirusa i uratować swoje życie? Wszystko zależy tylko od graczy.

W fabule znajdziemy też drugie tło nieznane od początku, ale objawiające się wraz z rozwojem akcji. Dość powiedzieć, że w czasie swej wędrówki napotkamy na konspiracyjną siatkę, dowiemy się wiele o podejrzanych badaniach na więźniach i zabójczym wirusie, do rozprzestrzeniania którego Mafia chce wykorzystać szczury. Prócz kilku mafijnych rodzin, na drodze spotkamy też groźnych terrorystów, których plany trzeba będzie pokrzyżować.

Zarówno scenariusz, jak i styl gry są dynamiczne i szybkie, jednak aspekt zręcznościowy nie jest jedynym. Gra posiada wiele elementów, począwszy od standardowej strzelanki, przez interakcję z innymi postaciami, po rozwijanie zdolności własnego bohatera. Gracz może grać tak, jak zechce. Snajper nie narzuca własnego stylu rozwiązywania problemów. Można ukończyć rozgrywkę niszcząc wszystko co stanie na drodze bohatera, ale można też stosować mniej brutalne środki – rozmowy z postaciami i rozwiązywanie zagadek. Snajper łączy szybką akcję, nowoczesne efekty wizualne z wiarygodnym światem, ciekawą architekturą, humorem, ironią, karykaturą i elementami erotycznymi, które przeznaczone są dla odbiorcy dorosłego.

  • Możliwość stworzenia od podstaw swojego bohatera i dowolnego rozwijania jego umiejętności. Szereg współczynników rodem z produkcji cRPG, tj. wytrzymałość, odporność na rany, zdolność posługiwania się bronią, itp.
  • 25 poziomów dynamicznej akcji. Podczas gry przeciwstawimy się licznym niezwykle niebezpiecznym przeciwnikom, m.in. mafii chińskiej, bossom organizacji przestępczej, a nawet przekupnym glinom.
  • Arsenał dziewięciu zabójczych broni, m.in. policyjna pałka, Glock 22c, Smith & Wesson Model 625, strzelba Mossberg, karabin z tłumikiem FN P 90, karabin służb SWAT – Sig 551-p, pistolet maszynowy MAC 10 Ingram, ciężki karabin maszynowy HK G8, karabin snajperski M-14 z lunetą oraz granaty.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 666 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania wiekowe Sniper: Path of Vengeance

16+

Wymagania sprzętowe Snajper

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
ŚGK Wydanie Specjalne 3/2003 już w piątek w sprzedaży

wiadomość17 września 2003

W najbliższy piątek w kioskach i salonach prasowych pojawi się kolejny numer Wydania Specjalnego ŚGK, tym razem w całości poświęcony grom określanych mianem FPS. Oprócz wielu ciekawych tekstów na temat tego typu gier, z którymi będziecie mogli się zapoznać wewnątrz numeru, na dołączonych doń płytach CD znajdziecie między innymi nową, poprawioną wersję gry Snajper oraz wydawany przez Armię Stanów Zjednoczonych shooter taktyczny – America's Army.

NBA Live 2003 i Snajper w polskich sklepach

wiadomość29 listopada 2002

Jak podaje nasz rodzimy dystrybutor, firma Cenega Poland, „NBA Live 2003”, kolejna odsłona słynnej serii sportowej pochodzącej z firmy Electronic Arts Inc. oraz „Snajper” całkowicie polska produkcja, pochodząca z zespołu Mirage Interactive, trafiły dziś na półki polskich sklepów. Cena „NBA Live 2003” wynosi 139,90 PLN, zaś za „Snajpera” musimy zapłacić 59,90 PLN.

Sniper: Path of Vengeance wycofany ze sklepów w okolicy Waszyngtonu

wiadomość24 października 2002

W związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w okolicach Waszyngtonu, z półek znajdujących się w tym rejonie sklepów sieci Wall-Mart wycofane zostały egzemplarze gry Sniper: Path of Vengeance. Przedstawiciele firmy uznali, iż będzie to najwłaściwszy gest z ich strony w obliczu zaistniałej sytuacji.

Snajper = RatHunt?

wiadomość22 września 2002

Wczoraj miały miejsce dwie światowe premiery: do sklepów w USA trafiła długo oczekiwana Combat Mission 2: Barbarossa to Berlin, której poprzedniczka przez wielu graczy jest uważana za najlepszą strategię turową z okresu II wojny światowej. Drugim tytułem jest Sniper, produkt polskiego studia Mirage Interactive. Na temat tej ostatniej gry pojawiają się na zachodnich serwisach sprzeczne i nie do końca prawdziwe informacje.

Kolejne dzieło programistów z Mirage Interactive trafi niedługo do sklepów

wiadomość14 sierpnia 2002

Snajper to najnowsza produkcja polskiego studia Mirage Interactive, znana dawnej pod nazwą RatHunt. Przypominam, że jest to dynamiczna gra akcji, oglądana z perspektywy pierwszoosobowej, zawierająca elementy przygodówki i RPG, oparta o LithTech, jeden z najbardziej znanych i stabilnych enginów graficznych na świecie. Zainteresowani?? Jeżeli tak to mam dobrą wiadomość. Mianowicie, polski wydawca Snajpera, firma Cenega Poland ujawniła, że znajdzie się on w naszych sklepach już w połowie września. Cena wynosić będzie tylko 59 PLN.