Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Small Arms (X360)

Small Arms X360

Mimo że Small Arms otrzymało bardzo ładną oprawę z trójwymiarowymi modelami postaci i mnóstwem efektów specjalnych, w istocie jest to gra nawiązująca do tradycji staroszkolnych dwuwymiarowych strzelanin.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Small Arms (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

22listopada2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Small Arms to gra stworzona z myślą o usłudze Xbox Live Arcade – nie jest to więc pełnoprawny tytuł, a jedna z wielu prostszych gier, które można pobrać z Sieci za drobną opłatą. Jej twórcy, ludzie z Gastronaut Studios, mają już na swoim koncie jedną tego typu pozycję – Fuzzee Fever, która ukazała się jeszcze na pierwszego Xboxa, gdy usługa stawiała swoje pierwsze kroki.

Mimo, że gra otrzymała bardzo ładną oprawę z trójwymiarowymi modelami postaci i mnóstwem efektów specjalnych, w istocie nawiązuje do tradycji staroszkolnych, dwuwymiarowych strzelanin. Podczas zabawy nie ma czasu na planowanie i taktykę, a liczy się przede wszystkim akcja.

Bohaterami Small Arms są zwierzaki. Nie dajcie się jednak zmylić – mimo, że na pierwszy rzut oka mogą wyglądać niewinnie, w istocie są to uzbrojone po zęby maszyny do zabijania. Wcielając się w kota, jaszczurkę czy niedźwiedzia biegamy po wielopoziomowych arenach i siejemy zniszczenie. W międzyczasie zbieramy różnego rodzaju power-upy i chowamy się przed wrogiem wykorzystując do tego celu elementy otoczenia. Jedynym przedstawicielem ludzkiej rasy jest mała dziewczynka, wyposażona w miecz większy od niej samej. Co ważne, każda z postaci rozpoczyna rozgrywkę ze swoją własną, unikalną bronią (działającą w dwóch trybach) – dopiero z czasem zdobywamy nowe uzbrojenie.

Prawdziwa zabawa w Small Arms rozpoczyna się w trybie wieloosobowym. Gra w pełni wykorzystuje możliwości Xbox Live, pozwalając toczyć pojedynki za pośrednictwem globalnej Sieci. W rozwałce może uczestniczyć do czterech graczy jednocześnie. Rozgrywka nabiera tempa, a kończy się dopiero wtedy, gdy na placu boju pozostanie tylko jedna żywa osoba.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Small Arms

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Small Arms

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Cztery gry z Xbox LIVE Arcade o połowę taniej

wiadomość31 sierpnia 2007

Microsoft przygotował niespodziankę dla posiadaczy X360. Otóż przez najbliższą niedzielę i poniedziałek będzie można nabyć wybrane gry z oferty Xbox LIVE Arcade po niższej o połowę cenie. Akcja rozpocznie się w niedzielę o 2:00 rano, a zakończy w poniedziałek o 1:59.

Microsoft otwiera podwoje Xbox Live Arcade Challenge

wiadomość13 grudnia 2006

Sezon świąteczny zapowiada się niezwykle pracowicie - przynajmniej dla użytkowników Xbox Live Arcade. Microsoft poinformował bowiem o rozpoczęciu rejestracji chętnych do wzięcia udziału w pierwszych dwóch "konkurencjach" Xbox Live Arcade Challenge. Na najlepszych czekają naprawdę wartościowe nagrody, wśród których znajdują się Punkty Microsoftu, konsole Xbox 360 czy plazmowe telewizory.

Już jutro premiera Small Arms

wiadomość21 listopada 2006

Firma Microsoft poinformowała, że już jutro w ramach Xbox Live Arcade Wednesdays opublikowana zostanie długo oczekiwana gra pod tytułem Small Arms. Będzie ją można pobrać w serwisie Xbox Live Arcade.

Dwie gry zmierzające na Xbox Live Arcade zaliczają opóźnienie
Dwie gry zmierzające na Xbox Live Arcade zaliczają opóźnienie

wiadomość10 sierpnia 2006

Przedwczoraj informowaliśmy Was o nowych grach tworzonych z myślą o usłudze Xbox Live Arcade, podając jednocześnie daty ich premier. Dziś z kolei możemy potwierdzić, jakie pozycje na pewno zaliczą drobne opóźnienie.

Small Arms – nowe screeny
Small Arms – nowe screeny

wiadomość26 lipca 2006

Przedstawiciele Gastronauts Studios udostępnili nowe screenshoty z gry Small Arms, czyli pozycji, która już wkrótce dołączy do grona tytułów dostępnych dzięki stworzonej z myślą o konsoli Xbox 360 usłudze Xbox Live Arcade.